Son Dakika
Whatsapp Konuşmaları (Yazışmaları) Boşanmada Delil Olarak Sunulabilir

Whatsapp Konuşmaları (Yazışmaları) Boşanmada Delil Olarak Sunulabilir

Whatsapp Konuşmaları (Yazışmaları) Boşanmada Delil Olarak Sunulabilir
4 votes, 3.75 avg. rating (76% score)

Teknolojinin gelişmesi gündelik hayatımızda iletişim araçlarının kullanımını da arttırmaktadır. Öyleki hemen hemen hepimiz gündelik hayatta Facebook, Twitter, Google+ gibi sosyal ağlar üzerinden diğer bireylerle iletişime geçmekteyiz. Sosyal ağlar üzerindeki yazışmaların boşanma davalarında aldatmaya delil olarak gösterildiğini daha önceki makalelerimizde belirtmiştir.Peki Whatsapp konuşmaları mahkemede delil olarak kullanılarbilir mi diye merak eden bireyler açısından bu sosyal ağlara ek olarak son yıllarda boşanma davalarında aldatma delili olarak sunulan bir başka iletişim aracı ise Whatsapp’dır. Whatsapp üzerinde yapılan konuşmalar, ses kayıtları, fotoğraf gönderimleri ve yazışmalar da son yıllarda boşanma davalarında delil olarak kullanılmaktadır.

Whatsapp üzerinden yapılan aldatmaya ilişkin konuşmalar bilirkişi raporları ile kanıtlanabilmektedir. Bu tür konuşma, fotoğraf gönderimi, mesajlaşma gibi argümanlar boşanma açılacak olan boşanma davası içerisinde aldatmaya ilişkin delil olarak sunulabileceği gibi, eşler arasında yapılan hakaret, tehdit,aşağılama gibi davranışlar da boşanma davalarında delil olarak kullanılabilmektedir.

Whatsapp konuşmalarının mahkemede delil olarak sunulabilmesi için bilirkişi raporu gerekir. Aynı Facebook üzerinde yapılan konuşmaların boşanma davasında delil olarak sunulabilmesi gibi whatsapp konuşmaları da boşanma davasında delil olarak sunulduğu zaman hakim bu yazışmaların hangi numaradan gönderildiği, gerçekliğinin olup olmadığı yönünde bilirkişi raporu isteyecektir.

Boşanma davası açacak kişilerin uzman bir boşanma avukatı aracılığı ile boşanma davasını yürütmesi durumunda, boşanma avukatı müvekkilinin bu tür bir mağduriyetinin boşanma davasında delil olarak sunulmasını sağlayabilmektedir. Whatsapp konuşmaları için gerekli olan bilirkişi raporu için uzman boşanma avukatı mahkemeden, bilirkişi atanmasını isteyebilmektedir.

 

Hakkında admin

Bir yorum

  1. silinen whatsapp mesajları tekrar ortaya çıkarılabilir mi ?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top