Son Dakika
Üsküdar Boşanma Avukatı

Üsküdar Boşanma Avukatı

Üsküdar Boşanma Avukatı
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

İstanbul Üsküdar’da ikamet eden ve evliliklerinin daha fazla sürdürülebilir olmadığına karar veren eşler , evlilik müessesesini bitirmek amacı ile boşanma davası açmak isteyebilirler. Bu noktada Üsküdar boşanma avukatı aracılığı ile kolay bir şekilde boşanma davası sonuçlandırılmaktadır. Üsküdar boşanma avukatı eşlere zorlu boşanma sürecinde hukuki destek vermektedir.
Üsküdar boşanma avukatı aracılığı ile boşanma davası açılması durumunda boşanma davası sonuçlanma süresi , Üsküdar boşanma avukatı olmaksızın aaçılacak olan boşanma davası süresi ile kıyaslandığında boşanma davası daha hızlı sonuçlanmaktadır. Üsküdar boşanma avukatı boşanma sürecinde vekaletini aldığı eşe boşanma süresi dışında boşanma davasının maddi ve manevi sonuçlarının menfaati doğrultusunda sonuçlanması için de hukuki destek vermektedir.
Eşlerin boşanma davası açmadan önce boşanma ile ilgili olarak velayet, nafaka,tazminat, mal paylaşımı gibi tüm konularda uzlaşmaya varmaları ve ya varmamaları durumuna göre boşanma davasının usul ve şekli de değişmektedir. Eşlerin boşanma davası ile ilgili olarak her konuda uzlaşması ve anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) imzalaması neticesinde, boşanma davası anlaşmalı boşanma davası olarak görülecektir. Anlaşmalı boşanma davası açmak isteyen eşler anlaşmalı boşanma protokolünü Üsküdar boşanma avukatı yardımı ile yapmaları durumunda tek celsede boşanabilmektedirler. Anlaşmalı boşanma davası ile ilgili olarak anlaşmalı boşanma protokolünde eksiklik bulunması durumunda hakim davanın reddine veya ertelenmesine karar verebilmektedir. Bu durumda anlaşmalı boşanma protokolünün konusunda uzman Üsküdar boşanma avukatı tarafından yapılması eşlere zorlu boşanma sürecinden en kısas sürede kurtulmaları noktasında yardımcı olmaktadır.
Boşanma davası açacak olan eşlerin boşanma ile ilgili olarak her hangi bir konuda uzlaşamamaları gibi bir durumda eşlerin açacak oldukları dava çekişmeli boşanma davası olacaktır. Çekişmeli boşanma davası , eşlerin mal paylaşımı, velayet, nafaka, tazminat gibi herhangi bir konuda fikir ayrılığından doğmaktadır. Bu durumda eşlerin menfaati gözetilerek boşanma davasının yürütülmesi için Üsküdar boşanma avukatı tarafına verilecek olan vekalet ile vekaleti verecek olan eşin lehine boşanma davasının sonuçlanması adına Üsküdar boşanma avukatı mesleki bilgisini ortaya koyacaktır.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top