Son Dakika
Ümraniye Boşanma Avukatı

Ümraniye Boşanma Avukatı

Ümraniye Boşanma Avukatı
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

İstanbul Ümraniye’de ikamet eden ve evliliğini daha fazla sürdüremeyeceği ve bu nedenle boşanma davası açmak istediğini belirten kişiler Ümraniye boşanma avukatı aracılığı ile boşanma davası açabilmektedirler. Ümraniye boşanma avukatı boşanmak isteyen kişilere hukuki destek sağlamaktadır.

Boşamaya kesin kararlı olan kişi boşanma sürecinin en hızlı şekilde boşanma olacak şekilde sonlanması amacı ile hukuki destek alabilmektedir. Bu durumda Ümraniye boşanma avukatı aracılığı ile boşanma davası ile açacağı boşanma davası için Ümraniye boşanma avukatı müvekkilinin en hızlı sürede boşanma işlemini gerçekleştirebilmektedir.

Bilindiği gibi boşanma süreci eşleri maddi ve manevi olarak yıpratmaktadır. Bu durumda eşler en hızlı sürede boşanma  işleminin gerçekleşmesini arzulamakta ve süreci bir an önce sonlandırmak istemektedir. Ümraniye boşanma avukatı aracılığı ile yapılacak olan anlaşmalı boşanma protokolü sayesinde eşler anlaşmalı boşanma şartlarını yerine getirerek en hızlı sürede ve hatta mümkün olursa tek celsede boşanma işlemi gerçekleştirebilmektedir. Anlaşmalı boşanma davaları karşılaştırma yapıldığında çekişmeli boşanma davalarına nazaran daha en hızlı sürede gerçekleşmektedir. Eşlerin anlaşmalı boşanma davası açabilmeleri için anlaşmalı boşanma şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir. Bu bağlamda Ümraniye boşanma avukatı şartların yerine getirilmesi sürecinde hukuki destek sağlamaktadır.

Eşlerin boşanma ile ilgili her konuda uzlaşmaya varamaması durumunda ise açılacak olan boşanma davası , çekişmeli boşanma davası olarak görülecektir. Çekişmeli boşanma davası için Ümraniye boşanma avukatı vekaletini aldığı eşin lehine olacak şekilde boşanma sürecinin sonlanması için çalışmalar yürütecektir.  Çekişmeli boşanma davalarında da , anlaşmalı boşanma davasında olduğu gibi Ümraniye boşanma avukatı bir yandan en hızlı sürede boşanma gerçekleşmesini sağlarken diğer yandan da vekaletini aldığı eşin, nafaka, tazminat, velayet, mal paylaşımı gibi konularda menfaati doğrultusunda davanın neticelenmesini sağlayabilmektedir.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top