Son Dakika
Ukrayna’da Boşanma

Ukrayna’da Boşanma

Ukrayna’da Boşanma
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ukrayna da yaşayan bireylerin bu ülkede gerçekleştirdikleri boşanma işlemi Türkiye’deki mahkemeler tarafından tanınmamaktadır. Milletler arası özel hukuk gereği yabancı ülkede gerçekleştirilen boşanma işlemlerinin Türkiye’de tanınması adına ülkemizde de boşanma tanıma tenfiz davası açılması gerekmektedir. Yabancı ülkedeki mahkemelerin vermiş oldukları boşanma kararlarının Türkiye’de tanınmaması durumunda bireyler hala Türkiye’de evli olarak görünmektedirler.

Türkiye’de evli olarak görünme durumu bireylere büyük sıkıntılar doğurmaktadır. Yıllar önce Ukrayna’da gerçekleştirilmiş bir boşanma neticesinde Türkiye’de evli olarak göründüğünün farkına varmayan bireyler Türkiye’ye döndüklerinde ve tekrar evlenmek istemeleri durumunda evlenememenin sıkıntısını yaşamaktadırlar. Bu gibi durumlar bireylerin boşanma tanıma tenfiz davası açılması gerektiğinin farkında olmadıklarından kaynaklanmaktadır ve sıklıkla yaşanmaktadır. O nedenle boşanmanın tanınması adına Türkiye’de tanıma tenfiz davası açılması önemlidir.

Boşanma tanıma tenfiz davası açacak olan kişiler açısından bu süreç sıkıntılı ve uzun bir süreç olabilmektedir. Bu süreçte boşanmalarının biran önce tanınması adına bireyler boşanma tanıma tenfiz avukatı tutarak hukuki destek alabilirler. Tanıma tenfiz davası süresi avukat tutulması durumunda ve gerekli evrakların tamamlanması ile birlikte 2 hafta ile 8 hafta arasında değişen sürelerde gerçekleşebilmektedir. Özellikle gerekli evrakların tamamlanması tanıma tenfiz dava süresini etkilemektedir. Ukrayna’da boşanma işlemi gerçekleştirmiş kişilerin gerekli evrakları hazırlamaması ve bu süreçte boşanma tanıma tenfiz avukatı tutulmaması durumunda ise boşanma tanıma tenfiz davaları yıllar sürebilmektedir.  O yüzden boşanma tanıma tenfiz avukatı tutulması önerilir.

Boşanma tanıma tenfiz davası için avukat tutulması zorunlu olmamaktadır. Fakat bireylerin en kısa süre içerisinde boşanmalarının tanınması adına tutulacak olan boşanma tanıma tenfiz avukatı müvekkillerine mutlak fayda sağlamaktadır. Ukrayna’da boşanma gerçekleştirmiş Türk vatandaşlarının boşanmalarının Türkiye’de tanınması adına elini çabuk tutması önemlidir. Boşanma tanıma tenfiz dava süreleri de göz önüne alındığında en kısa sürede boşanma tanıma tenfiz davası açılması ileriki dönemde bireylerin yaşayacağı zorlukların da önüne geçecektir.

Boşanma tanıma tenfiz avukatı müvekkillerinin Ukrayna’da boşanma işlemlerinin Türk mahkemelerince tanınması adına hizmet veren ve boşanma tanıma tenfiz davalarında deneyimli olması nedeniyle bireylerin  yaşayabilecekleri hak kayıplarının önüne geçilmesini sağlayabilen uzman hukukçulardır.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top