Son Dakika
Türkiye Boşanma Avukatı

Türkiye Boşanma Avukatı

Türkiye Boşanma Avukatı
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Türkiye boşanma avukatı aracılığı ile yurtdışında boşanma işlemi gerçekleştirmiş olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yabancı mahkemede gerçekleşen boşanma davası sonuçlarının Türkiye’de tanıma ve tenfiz işlemi için Türkiye mahkemelerine tanıma tenfiz davası açmaları gerekmektedir. Tanıma tenfiz davası  açmak isteyen kişilerin Türkiye boşanma avukatı aracılığı ile gerçekleştirebileceği bu işlem sayesinde yurtdışında boşanma işlemlerini Türkiye’de tanınması ve tenfizi gerçekleşmiş olacaktır.

Türkiye boşanma avukatı tutarak boşanma davalarının Türkiye’de tanınmasını ve tenfizini isteyen Türk  vatandaşları bunun için Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yer alan Türkiye boşanma avukatı aracılığı ile vekalet vererek en hızlı şekilde tanıma tenfiz davası açabilmektedirler.

Tanıma tenfiz davası için önemli bir unsur olan yurtdışındaki evrakların Türkiye’ye getirilmesi olmaktadır. Bireyler Türkiye boşanma avukatı tarafından istenilen belgeleri getirerek boşanmalarının Türkiye’de tanınması için gerekli adımı atmış olacaklardır.  Tanıma tenfiz davası açmak isteyen kişilerin boşandıkları eşleri ile birlikte Türkiye boşanma avukatı tutmaları süreci daha da hızlandıracaklardır. Türkiye boşanma avukatı için vekalet veren bireylerinin de yine farklı bir Türkiye boşanma avukatı aracılığı ile tanıma tenfiz davası açması gerekmektedir.

Tanıma tenfiz davası açılıp boşanmanın Türkiye’de tanınması işlemini gerçekleştirmeyen bireyler Türkiye’de tekrar evlenememekle birlikte miras ile ilgili olarak gelecekte sıkıntı yaşayacaklardır. Bu nedenle  boşanmanın Türkiye’de boşanması işlemini gerçekleştirmek, yurtdışındaki mahkemenin boşanma sonucunun Türkiye’de tanınması ve tenfizi , bireylerin menfaatine olmaktadır.

Yabancı mahkemede gerçekleşen boşanma işlemlerini Türkiye boşanma avukatı aracılığı ile tanınması ve tenfizini isteyen bireyler isteklerine hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmaktadır. Tek yapılması gereken iletişime geçerek bosanmadavam.com’un sizler için önereceği Türkiye boşanma avukatı tarafından hukuki destek almaktır. Türkiye boşanma avukatı tarafından hukuki destek almak boşanmanın Türkiye’de tanınması sürecinde avantaj sağlayacaktır. Özellikle tanıma tenfiz davalarının sürelerinin uzun olması neticesinde bu konuda hukuki destek almak sürecin en hızlı şekilde ilerlemesi ve sonuçlanması adına atılacak olan önemli bir adımdır.

Yabancı mahkeme tarafından boşanma işlemi gerçekleştirilmiş olan eski eşlerin ikisinin de Türkiye boşanma avukatı tarafından temsil edilmesi sürecin en hızlı şekilde sonlanmasına ve boşanmanın tanıma ve tenfizine olanak sağlamaktadır. Boşanma tanıma tenfiz işlemi gerçekleştirilmemesi durumunda yurtdışında boşanan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ülkesine döndüğünde evli olarak görünmektedir.

 

 

Hakkında admin

2 yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top