Son Dakika
Tek Celsede Boşanma

Tek Celsede Boşanma

Tek Celsede Boşanma
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Eşlerin evliliği daha fazla yürütememesi sonucunda boşanmak istemeleri ve neticesinde boşanma davası açma yasal hakları bulunmaktadır. Boşanma davalarının süresi boşanmak isteyen eşlerin boşanma ile ilgili konularda anlaşmaya varmaları ve ya anlaşamamaları ile doğrudan alakalıdır. Boşanma davası şekil itibari ile anlaşmalı boşanma davası yada çekişmeli boşanma davası olarak iki şekilde görülebilmektedir.
Çekişmeli boşanma davası, eşlerin boşanma hususunda fikir ayrılığına düşmeleri neticesinde boşanma konularında hakimin belirlediği şartlarda gerçekleştirmesini öngörmektedir. Çekişmeli boşanma davası eşlerin ; çocuğun velayeti , nafaka miktarı, boşanma tazminatı gibi farklı hususlarda fikir ayrılığında olması sonucunda görülmektedir. Çekişmeli boşanma davası süre bakımından anlaşmalı boşanma davasına göre uzun sürmektedir. Tek celsede boşanmak istiyorum diyen eşlerin öncesinde boşanma neticesinde elde edecekleri menfaatler için fikir birliğine varmaları boşanmanın süresini kısaltan faktörlerden birisidir. Tek celsede boşanma işlemi çekişmeli boşanma davalarında çok küçük de olsa gerçekleşebilmektedir. Fakat dediğimiz gibi bu durum nadiren görülmektedir.
Tek celsede boşanmak istiyorum diyen bireylerin anlaşmalı olarak boşanması gerekmektedir. Eşler boşanma hakkında her türlü fikir birliği içerisinde ise anlaşmalı boşanma davası açarak tek celsede boşanabilmektedirler. Tek celsede boşanma anlaşmalı boşanma davası açan bireyler için olasılığı daha yüksek olan boşanma şeklidir. Tek celsede boşanma kavramı anlaşmalı boşanma davası yürütülmesi neticesinde sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Tek celsede boşanmak isteyen bireylerin boşanma işlemini en hızlı şekilde yerine getirmeleri uzman bir boşanma avukatı aracılığı ile olmaktadır. Boşanma avukatı tutmak şart olmamakla birlikte boşanma avukatı tutulması boşanmanın hızlı bir şekilde gerçekleşmesinin istenmesi durumunda boşanma avukatı ile iletişime geçilerek mümkün olan en kısa sürede boşanma işlemleriniz sonuçlandırılabilmektedir.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top