Son Dakika
Tecrübeli Boşanma Avukatı

Tecrübeli Boşanma Avukatı

Tecrübeli Boşanma Avukatı
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Ülkemizdeki boşanma sayıları yıldan yıla artmakta. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre ülkemizde geçen yıl boşanan çift sayısı 125 bin 305 ve bir önceki yıla göre yüzde 1.6 oranında bir artış söz konusu. 125 bin çift ve bu çiftlerin çocuklarını da düşündüğümüzde ne kadar büyük bir rakamdan bahsettiğimiz daha iyi anlaşılacaktır. Her ne kadar evlenmek gibi boşanmak da doğal bir süreç olsa da, boşanma genel anlamda sıkıntılı bir süreçtir ve nafaka, mal paylaşımı, tazminat, velayet gibi birçok önemli konuyu beraberinde getirir. Bu konulardan birinde yaşanacak hak kaybı, taraflardan birinin evlilik sonrasında hayat standardını olumsuz anlamda etkileyebilir.

Hiçbir davada zorunlu olmadığı gibi boşanma davalarında da boşanma avukatı yardımı almak zorunlu değildir, ancak birçok sebep boşanma davalarında tecrübeli boşanma avukatı yardımı almanızı son derece önemli hale getirmektedir.

Peki tecrübeli boşanma avukatı yardımı alınması neden gereklidir ve tecrübeli boşanma avukatı yardımı alınmazsa ne olur?

Bunlardan biri, yukarıda da belirttiğimiz gibi mal paylaşımı, nafaka gibi birçok önemli konunun bulunmasıdır. Bu konulardan birinde hak kaybı yaşamanız, boşanmadan sonraki hayatınızı olumsuz olarak etkileyebilir ve belki de hayat standartlarınızda düşme meydana getirebilir. Boşanma avukatı yardımı almak boşanma sürecinde yaşanacak bu gibi hak kayıplarını önleyerek boşanmanın hayatınıza  olumsuz etkilerini mümkün olduğunca azaltabilir.

Tecrübeli boşanma avukatı yardımı almak, sıkıntılı bir süreç olan boşanmanın sizin için mümkün olduğunca kolay ve sorunsuz geçmesini sağlayabilir. Öyle ki, boşanmanın uzaması en önemlisi psikolojik olarak sizi ve muhtemeldir ki çocuklarınızı da olumsuz anlamda etkileyecektir. Tecrübeli boşanma avukatı bu sürecin mümkün olduğunda kısa sürmesini sağlayabilir.

Tecrübeli boşanma avukatı yardımı almayı önemli hale getiren faktörlerden biri de boşanma davaları hakimin takdir hakkının çok geniş olmasıdır. Bu sebeple tecrübeli boşanma avukatı yardımı bir kez daha önemli hale gelmektedir. Öyle ki haklı olsanız da bu eğer doğru bir şekilde ortaya konulup savunulmazsa, bu hakkınızdan mahrum kalabilirsiniz. Bu konulardan bilgi sahibi olarak sizi en iyi şekilde savunacak olan kişi de Tecrübeli boşanma avukatı olacaktır.

Yine burada belirtmekte yarar var ki, yardım aldığınız ‘boşanma avukatı konusunda uzman mı, boşanma avukatı bu konuda yeteri kadar tecrübeli mi ve boşanma avukatı sizinle gerçekten ilgili mi’ gibi sorular bir boşanma avukatı yardımı alırken son derece önemlidir.

Özetle, boşanma süreci boşanma sonrasındaki hayatınızı ve çocuklarınızın hayatını ciddi anlamda etkiler. Tazminat, nafaka, çocukların velayeti, mal paylaşımı gibi birçok önemli konu bu kapsamdadır. Bu konuların iyi bilinmesi ve doğru şekilde savunulması, boşanma sonrasında da mevcut hayat standardınızın sürmesi noktasında son derece önemlidir. Bu nedenle tecrübeli boşanma avukatı yardımı almanız son derece büyük bir önem taşımaktadır.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top