Son Dakika
Tanıma Tenfiz Davası Ücreti
Tanıma Tenfiz Davası Ücreti 2014

Tanıma Tenfiz Davası Ücreti

Tanıma Tenfiz Davası Ücreti
3 votes, 4.67 avg. rating (90% score)

Yurtdışında yaşadığı dönem içerisinde bulunduğu ülkedeki mahkemelere boşanma davası açarak boşanma gerçekleştirmiş bireyler boşanma işlemlerinin Türkiye’de tanınması adına boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekmektedir. Boşanma tanıma tenfiz davası açılmaksızın yabancı mahkemelerin vermiş olduğu boşanma kararı ülkemizde tanınmamaktadır. Boşanma tanıma tenfiz davası açarak yabancı mahkemenin vermiş olduğu kararın Türkiye’de tanınması ve tenfizini talep eden bireylerin en çok merak ettikleri konulardan birisi de tanıma tenfiz davası ücreti olmaktadır. Tanıma tenfiz davası ücreti 2016 yılı içerisinde değişiklik gösterebilmektedir. Tanıma tenfiz davası ücreti için belirleyici olan unsurlar bulunmaktadır.

Tanıma Tenfiz Davası Ücreti 2016

Yabancı mahkeme kararının Türkiye’de tanınması adına açılacak olan boşanma tanıma tenfiz davası içerisinde bireylerin tanıma tenfiz avukatı tutması onlara öncelikle en kısa sürede boşanmanın tanınmasını sağlamaktadır. Bir gerçek var ki ülkemizde dava süreleri uzun olmaktadır. Hele ki boşanmanın Türkiye’de tanınması ve tenfizi gibi bir dava ise hali hazırda uzun olan dava süreleri daha da uzamaktadır.  Boşanmanın tanınması ve tenfizi için dava açacak kişiler için yabancı mahkemenin vermiş olduğu karara ilişkin belgelerin yurtdışından gelme süresi bu davanın süresini daha da arttırmaktadır. Kimi zaman yıllarca süren boşanma tanıma tenfiz davaları olmaktadır. Bu nedenle tanıma tenfiz davası açmak isteyen bireylere özellikle tanıma tenfiz avukatı tutmaları önerilmektedir.

Tanıma tenfiz davası ücreti 2016 yılı içerisinde avukat tutulmak istenmesi durumunda tutulacak olan avukatın tecrübesi ile doğru orantılı olarak artmaktadır. Fakat tanıma tenfiz avukatı boşanmanın Türkiye’de tanınması ve tenfizi açısından bireylere mutlak fayda sağlamaktadır. Öyle ki tanıma tenfiz avukatı tutulması durumunda dava aşağı yukarı 3 ay içerisinde neticelenmektedir.

Tanıma tenfiz davası ücreti 2016 fiyatları davanın açılacağı mahkeme giderlerini de kapsayan bir maliyettir. Tanıma tenfiz davası ücreti 2016 tanıma tenfiz avukatı tutulması durumunda bireylere daha maliyetli olacağı kanaati ilk başta oluşsa da bireylerin aslında tanıma tenfiz avukatı tutmamaları durumunda yıllarca dava ile uğraşmaları düşünülünce daha az maliyet ortaya çıkarmaktadır. Tanıma tenfiz davası ücreti 2016 içerisinde mahkeme masrafları ve avukatlık ücreti bulunmaktadır. Tanıma tenfiz davası ücreti 2016 içinde davanın açılması için gereken dava harçları, avukatlık vekalet ücretleri, belgelerin hazırlanması aşamasında ödenecek kırtasiye masrafları gibi unsurlar içermektedir.

 

 

Hakkında admin

Bir yorum

  1. Merhaba. Bir yakınım Almanyada boşandı ve oradaki boşanmanın geçerli olması içintürkiede bi dava açmak gerektiğini almanyadaki turk avukatından öğrenmiş. Bana bilgi almamı söyledi , türkçeyi çok bilmedikleri için. Boşanan bayan burada tek kendisi dava açarsa avukatlık ücreti, dava masrafı ve tercümanlık ne kadar tutar.
    eŞİNİ ikna etme ihtimali olursa eşi de avukat tutarsa avukatlık ücreti, dava masrafı ve tercümanlık ne kadar olur.
    birde çocuklarının velayeti var. bunun için ayrı dava açmak mı lazım diye sordu. ben sizin cevabınızı ona yazacağım.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top