Son Dakika
Sarıyer Boşanma Avukatı

Sarıyer Boşanma Avukatı

Sarıyer Boşanma Avukatı
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

İstanbul Sarıyer’de ikamet eden ve evlilik birliğini sonlandırmak için boşanma davası açmak isteyen bireyler Sarıyer boşanma avukatı aracılığı ile en hızlı sürede boşanma gerçekleştirebilirler. Sarıyer boşama avukatı eşlere boşanma sürecinde ihtiyaç duydukları hukuki desteği vermektedir. Bilindiği gibi boşanma davası açmak isteyen eşlerin ikamet ettikleri bölgede bulunan aile mahkemelerine başvuru yapmaları gerekmektedir.

Boşanma davası açacak olan kişiler boşanacakları eşleri ile boşanma hakkında her konuda anlaşmaları durumunda açacakları boşanma davasının şekli de değişiklik göstermektedir.  Bu durumda eşlerin açacakları boşanma davası anlaşmalı boşanma olarak gerçekleşecektir. Anlaşmalı boşanma davası ,çekişmeli boşanma davası ile kıyaslandığında daha  kısa sürede boşanma olarak gerçekleşmektedir. Sarıyer boşanma avukatı sayesinde en hızlı sürede anlaşmalı boşanma gerçekleştirilebilmektedir. Anlaşmalı boşanma davası açmak için eşlerin anlaşmalı boşanma davası şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir. Bununla ilgili olarak da Sarıyer boşanma avukatı eşlerin anlaşmalı boşanma davası şartlarına uygun olup olmadığı konusunda hukuki destek vermektedir.

Sarıyer boşanma avukatı ayrıca anlaşmalı boşanma davası açmak isteyen kişilere anlaşmalı boşanma protokolü imzalanmasında , anlaşmalı boşanma protokolü de hazırlayabilmektedir. Anlaşmalı boşanma davalarında anlaşmalı boşanma protokolü içerisinde herhangi bir noktanın atlanması durumunda hakim boşanmanın reddine karar verebilmektedir. Bu nedenle anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanmasında Sarıyer boşanma avukatı tarafından hukuki destek alınması önem arz etmektedir.

Boşanmanın şartları ile ilgili olarak eşlerin uzlaşma içerisinde olmadığı durumlar da ise açılacak olan boşanma davası, çekişmeli boşanma davası olmaktadır. Çekişmeli boşanma davasında eşler tazminat, velayet, nafaka, mal paylaşımı gibi konularda uzlaşmazlığa düşebilmektedir. Bu durumda Sarıyer boşanma avukatı vekaletini aldığı eşin boşanmadan doğacak olan haklarını korumaktadır. Boşanmanın en lehine olacak şekilde sonuçlanması için Sarıyer boşanma avukatı müvekkilini dava sürecinde hukuki olarak desteklemektedir.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top