Son Dakika
Nasıl Boşanma Davası Açarım?

Nasıl Boşanma Davası Açarım?

Nasıl Boşanma Davası Açarım?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Boşanma; evlilik birliğinin temelden sarsılması, eşlerin boşanma konusunda anlaşmaları ya da eşlerin ortak hayatı sürdürememeleri gibi genel nedenlerden kaynaklanabileceği gibi eşin evi terk etmesi, cana kast edilmesi, haysiyetsiz yaşam sürülmesi, akıl sağlığının yitirilmesi, cinsel birlikteliğin olmaması gibi özel nedenler nedeniyle de yaşanmaktadır.
Eşlerden biri veya ikisi birden boşanmak isteyebilirler. Boşanma davası açmak için öncelikle bireylerin boşanmaya kesin olarak karar vermeleri gerekmektedir. Boşanma davası açmak isteyen kişiler ikamet ettikleri yerde bulunan aile mahkemelerine giderek gerekli yasal süreci başlatabilirler. Boşanma davası sonucunun en kısa sürede alınabilmesi için bireyler boşanma avukatı ile iletişime geçerek boşanma avukatı tarafından hukuki sürecin yürütülmesi ve boşanma davasının kısa sürede görülmesi için boşanma avukatına vekalet verebilirler.
Boşanma avukatına vekalet vermek bir yandan boşanma sürecini hızlandırırken diğer yandan da boşanma davasından en verimli şekilde yararlanılmasını sağlamaktadır. Eşler eğer boşanma davası açmak konusunda kararlı iseler sürecin en kısa sürede aşılması adına anlaşmalı boşanma yoluna gidebilirler. Anlaşmalı boşanmada eşler boşanma ile ilgili her hususta fikir birliğine varmış olmalıdırler.
Anlaşmalı boşanma davası hem süre olarak hem de boşanmanın vereceği psikkolojik durum açısından eşleri en az şekilde yormaktadır. Anlaşmalı boşanma davası açmak isteyen kişiler öncelikle bu konu hakkında uzman bir avukattan hukuki destek almalılardır. Uzman bir boşanma avukatı size bu zorlu süreçte yardımcı olacaktır. Nasıl boşanma davası açarım diyen bireyler bu konuda kendilerine yardımcı olmaları için boşanma avukatına vekalet verebilirler.
Çekilmeli boşanma davası ile boşanma işlemini gerçekleştirmek isteyen eşler boşanma konusunda ve boşanmanın içeriği konusunda fikir ayrılığına düşmüş olabilmektedir. Boşanma konusunda her konuda fikir birliği olmadığı durumlarda açılan boşanma davaları çekişmeli boşanma davası olarak adlandırılmaktadır. Boşanma davası açmak isteyen kişiler eğer eşleri ile boşanma konusunda herhangi bir noktada fikir ayrılığı yaşamakta iseler mutlaka bir uzman boşanma avukatı ile görüşebilirler. Boşanma avukatına vekalet verilmesi boşanma avukatının sizin menfaatinizi gözeterek sizin boşanma davası sürecinden en verimli şekilde sonuç almanız için hizmet etmesine olanak sağlamaktadır. Bu nedenle bireyler nasıl boşanma davası açarım sorusunu düşünmek yerine uzman bir boşanma avukatına vekalet vererek süreci bir an önce sonlandırabilirler.
Nasıl boşanma davası açarım diyen kişiler bağlı oldukları aile mahkemeleri yardımıyla boşanma işlemlerini gerçekleştirebilirler. Boşanma davası süresi Türkiye’de bürokratik işlemlerin hantallığından dolayı gecikmeli sonuçlanabilmektedir Bu nedenle boşanma avukatı seçerken titiz olunması ve işinin ehli bir boşanma avukatı ile çalışılması boşanmak isteyen kişiler için bir avantaj sağlamaktadır.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top