Son Dakika
Maltepe Boşanma Avukatı

Maltepe Boşanma Avukatı

Maltepe Boşanma Avukatı
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

İstanbul’un Maltepe ilçesinde ikamet eden kişiler boşanma davası açmak istemeleri durumunda bağlı ilçelerine başlı aile mahkemeleri aracılığı ile boşanma işlemlerini gerçekleştirebilmektedirler. Maltepe boşanma avukatı Maltepe’de boşanma davası açmak isteyen kişilere gerekli olan hukuki desteği vermektedir. Maltepe boşanma avukatı aracılığı ile boşanma işlemi gerçekleştiren kişiler en kısa sürede boşanma davasını neticelendirebilmektedirler.

Boşanma davası açmak istiyorum diyen bireyler için önemli olan, eşleri ile boşanma hakkındaki tüm konularda uzlaşma içerisinde olup olmadığıdır. Eşlerin boşanma konusunda uzlaşmaya varmaları durumunda açılacak olan dava anlaşmalı boşanma davası olacaktır. Anlaşmalı boşanma davası açabilmeleri için eşlerin en az 1 yıl evli kalmaları ve anlaşmalı boşanma protokolü imzalamaları gerekmektedir.  Anlaşmalı boşanma davası açacak kişiler Maltepe boşanma avukatı aracılığı ile kolay bir şekilde boşanma davası işlemlerini yürütebilmektedir. Maltepe boşanma avukatı verdiği hukuki hizmetle anlaşmalı boşanma davasının tek celsede boşanma olarak da gerçekleşmesini sağlayabilmektedir.

Eşlerin boşanma ile ilgili olarak uzlaşma içerisinde olmaması durumunda açılacak olan boşanma davası ise çekişmeli boşanma davası olmaktadır. Çekişmeli boşanma davasında eşler nafaka, mal paylaşımı, velayet, tazminat gibi konularda uzlaşmaya varamamaktadırlar. Çekişmeli boşanma davası kıyaslama yapıldığında anlaşmalı boşanma davasına göre daha uzun sürebilmektedir. Çekişmeli boşanma davası ile ilgili asıl önemli unsur, eşlerin boşanmadan kaynaklanan haklarının maksimum seviyede korunması olmaktadır. Maltepe boşanma avukatı çekişmeli boşanma davasında vekalet aldığı kişinin boşanmadan doğacak olan haklarının lehine olması için hukuki destek vermektedir. Maltepe boşanma avukatı aracılığı ile çekişmeli boşanma davası açılması durumunda vekalet veren kişi en uygun şartlarda boşanmayı gerçekleştirecektir.

Bosanmadavam.com boşanma sürecinde olan eşlere uzman Maltepe boşanma avukatı tutulmasını önermektedir.  Boşanma davalarında avukat tutmak zorunlu değildir fakat Maltepe boşanma avukatı tutulması eşlere hem en kıs sürede boşanma işleminin yolunu açacaktır hem de boşanmadan doğacak haklarının maksimum seviyede korunmasını sağlayacaktır.

Bilindiği üzere boşanma zorlu bir süreçtir. Bu nedenle boşanma davası açacak kişiler en hızlı sürede boşanma davasının sonuçlanmasını ve bu sürecin neticelenmesini istemektedirler. Maltepe boşanma avukatı bu noktada boşanma davası ile ilgili en kısa sürede boşanma işleminin gerçekleştirilmesini sağlayabilmektedir. Bu nedenle Maltepe boşanma avukatı tutulması boşanma sürecinde atılacak akılcı bir adım olacaktır.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top