Son Dakika
Karım/Kocam Boşanmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Karım/Kocam Boşanmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?

Karım/Kocam Boşanmak İstemiyor Ne Yapmalıyım?
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

Evlilik birliğinin bireyler açısından çekilemez olduğu durumlarda eşlerin ikisi de ve ya sadece bir eş boşanma işlemi gerçekleştirmek isteyebilir.  Eşlerin ikisi de boşanmak istemesi ve boşanma ilgili her konuda uzlaşma içerisinde olmaları durumunda anlaşmalı boşanma davası açabilmektedirler. Fakat bazen eşlerden birisi boşanmak isterken diğerinin boşanmak istememesi gibi bir durum oluşabilmektedir. Karım/Kocam boşanmak istemiyor diyen ve kendisi boşanmak isteyen kişiler, boşanma davası açmaları durumunda görülecek olan boşanma davası şekil ve usul yönünden çekişmeli boşanma olarak gerçekleşecektir.

Karım/kocam boşanmak istemiyor diyen bireyler açısından boşanma süreci daha uzun sürmektedir.  Boşanma istemini haklı bir boşanma nedeni ile gerçekleştirecek olan kişi eşinin boşanmayı istememesi durumunda bile boşanma gerçekleştirebilmektedir. Taraflardan birisinin boşanmayı istememesi durumunda dava daha uzun sürebilmektedir. Boşanmayı istemeyen taraf dava için belgeleri geciktirme, boşanma davası görülmesi esasında mahkeme salonuna gelmeme gibi tutumlarla boşanma davası neticesini uzatabilmektedir. Fakat boşanma davası için hakimin vereceği kararda bir değişikliğe yol açmayacaktır.

Karım/kocam boşanmak istemiyor diyen kişilerin boşanma davası açarken haklı boşanma sebeplerine sahip olması durumunda hakim boşanmaya karar vermektedir. Taraflardan birisinin boşanmak istememesi fakat boşanmak isteyen kişinin haklı nedenlere sahip olması durumunda boşanma davası  en fazla birkaç celse uzamaktadır. Sonrasında hakim boşanma gerekçelerinin haklılığından dolayı boşanmaya hükmetmektedir.

Boşanma davası açacak kişilerin karım/kocam boşanmak istemiyor ne yapmalıyım demeleri durumunda uzman boşanma avukatı tarafından hukuki destek almaları önerilmektedir. Boşanma avukatı müvekkillerinin en kısa sürede boşanma işlemlerinin gerçekleştirilmesi adına hizmet vermektedir. Ayrıca boşanma davası için boşanma avukatı tutulması durumunda boşanmadan doğacak olan hak kayıplarının da önüne geçilebilmektedir. Boşanma avukatları boşanma davası içerisinde çekişme konusu olan nafaka, velayet, mal paylaşımı ve tazminat gibi konularda müvekkillerine en doğru şekilde savunarak bu konularda yaşanabilecek bir hak kaybının da önüne geçmek istemektedirler.

Özellikle karım/kocam boşanmak istemiyor diyen kişilerin boşanma davalarının çekişmeli boşanma olarak görülecek olması boşanma avukatı tutulması ihtiyacını da arttırmaktadır. Çekişmeli boşanma davaları için hem süre olarak hem de hak kaybı yaşanmaması adına boşanma avukatı tutulması önerilmektedir. Boşanma avukatı tutmak zorunlu değildir fakat boşanma avukatı tutulması bireylere mutlak fayda sağlamaktadır.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top