Son Dakika
Kadıköy Boşanma Avukatı

Kadıköy Boşanma Avukatı

Kadıköy Boşanma Avukatı
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

Kadıköy’de boşanma avukatı arayan ve boşanmaya karar vermiş eşlerin Kadıköy boşanma avukatı tutmaları durumunda boşanma işlemleri daha hızlı gerçekleştirebilmektedir. Kadıköy boşanma avukatı eşlere boşanma davası sürecinde hukuki destek vererek boşanma eyleminde onların menfaati doğrultusunda bilgi ve birikimini kullanmaktadır.

Kadıköy boşanma avukatı aracılığı ile yapılacak olan boşanmalarda hem süre olarak daha kısa bir zaman diliminde boşanma gerçekleştirilirken hem de boşanmanın getireceği diğer unsurlar bağlamında en faydalı sonuçlar alınabilmektedir. Boşanmanın getireceği diğer unsurlardan kasıt, ortak malların paylaşımı, alınacak tedbir, yoksulluk, çocuk bakım gibi nafakaların miktarı, varsa çocukların velayetinin alınması ve benzeri durumlar için Kadıköy boşanma avukatı ile boşanma işlemlerinin gerçekleştirilmesi boşanma davasından en olumlu sonucun alınmasında yardımcı olabilmektedir.

Bilindiği gibi boşanma süreci eşlerde gerek maddi gerekse psikolojik bir yıpranmaya neden olmaktadır. Bu nedenle boşanma sürecinin en kısa sürede atlatılması yıpranmanın da en kısa süre içerisinde sonlanmasına olanak sağlayabilmektedir. Bu nedenle Kadıköy boşanma avukatı tarafından hukuki destek alınması eşlerin menfaatine olacaktır. Boşanma davası diğer bütün davalarda olduğu gibi avukat tutmanın zorunlu olmadığı bir davadır fakat Kadıköy boşanma avukatı tutulması durumunda süreç hızlı bir şekilde ve en olumlu sonuçlanacak şekilde sonlandırılabilmektedir.

Boşanma davalarının en kısa süreler içerisinde çözülebilmesi için eşlerin anlaşmalı boşanma yoluna gitmeleri daha olası olmaktadır. Anlaşmalı boşanma davası açmak isteyen eşlerin öncelikle bir anlaşmalı boşanma protokolüne (sözleşmesine) ihtiyaçları vardır. Anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) eşlerin boşanma ile ilgili her konuda mutabakata vardıklarını beyan eden bir anlaşmadır. Bu nedenle bu protokolün eksiksiz bir şekilde doldurulması davanın en kısa süre içerisinde gerçekleşmesi noktasında önemlidir. Anlaşmalı boşanma protokolünde oluşabilecek bir eksiklik de tarafların tek celsede boşanmalarına engel olabilmektedir. Bu nedenle Kadıköy boşanma avukatı tutulması anlaşmalı boşanma protokolünün eksiksiz bir şekilde yapılmasına da olanak sağlamaktadır. Kadıköy boşanma avukatı ile yapılacak olan anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) sayesinde eşler en kısa sürede boşanmak adına önemli bir adım atmış olmaktadırlar.

Eşlerin boşanma ile ilgili bir hususta fikir birliği içerisinde olmaması durumunda görülecek olan boşanma davaları ise çekişmeli boşanma davası olarak adlandırılmaktadır. Çekişmeli boşanma davaları , anlaşmalı boşanma davasına nazaran daha uzun süreler almaktadır. Çekişmeli boşanma davasında taraflar nafaka, velayet, tazminat, mal paylaşımı, gibi hususlar üzerinde fikir ayrılığında olmaktadır. Fikir ayrılığının olması durumunda eşler Kadıköy boşanma avukatı tarafından alacakları hukuki destekle menfaatlerinin en uygun şekilde korunmasına olanak sağlayabilirler.

Hakkında admin

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top