Son Dakika
İngiltere’de Boşanmanın Türkiye’de Tanınması

İngiltere’de Boşanmanın Türkiye’de Tanınması

İngiltere’de Boşanmanın Türkiye’de Tanınması
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

İngiltere’de ikamet ettiği dönemde İngiltere mahkemelerine dava açarak boşanma işlemini yerine getiren bireyler, Türkiye’de döndüklerinde hala evli olarak görünmenin şokunu yaşamaktadırlar. İngiltere’de boşanmanın Türkiye’de Tanınması gerektiğinin farkına ancak evli göründüğünü öğrenince fark eden bireyler. İngiltere’de boşanmanın Türkiye’de Tanınması için tanıma tenfiz davası açmak istemektedir. Tanıma tenfiz davası açacak kişiler Türkiye’de bulunan tanıma tenfiz avukatı aracılığı ile bu işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirler.

Tanıma tenfiz davası ile ilgili olarak boşanmış eşlerin ayrı ayrı tanıma tenfiz avukatı için vekalet vererek bu işlemi gerçekleştirmeleri  gerekir. Tanıma tenfiz davası süre olarak mahkemelerin yoğunluğuna ve tutulacak olan tanıma tenfiz avukatı deneyimine göre bir hafta ile 3 ay arasında değişmektedir. Tanıma tenfiz avukatı tutarken dikkat edilmesi gereken tanıma tenfiz avukatı  ile ilgili olarak deneyimli ve tanıma tenfiz davası hakkında bilgi sahibi olmasıdır.

İngiltere’de boşanmanın Türkiye’de Tanınması istemiyle dava açacak olan bireyler İngiltere’de gerçekleştirdikleri boşanma işlemlerine ait belgeler ile birlikte tanıma tenfiz davası açabilmektedirler. Belgelerin boşanan eşler tarafından toparlanarak davanın açılması tanıma tenfiz davası süresini oldukça etkilemektedir. Gerekli olan belgelerin yurtdışından gelme süresi aylar süreceği için eşlerin bu belgeleri kendileri hazır hale getirerek uzman tanıma tenfiz avukatı tarafına iletmeleri neticesinde İngiltere’de boşanmanın Türkiye’de Tanınması işlemi en kısa sürede gerçekleşir.

İngiltere’de boşanmanın Türkiye’de Tanınması gerektiğinin bilincinde olmayan bir çok kişi Türkiye’ye döndüklerinde  hala evli olarak görünmenin şokunu yaşamaktadır. Belki de yıllarca yurtdışında yaşayan ve İngiltere mahkemelerince boşanma gerçekleştiren kişiler Türkiye’ye döndüklerinde tekrar evlenmek, miras, velayet gibi eski evliliğini ilgilendiren bir konu ile karşılaştıklarında Türkiye’de evli göründüklerini fark etmektedirler.

İngiltere’de boşanmanın Türkiye’de Tanınması için boşanan eşlerin en kısa süre içerisinde tanıma tenfiz davası açmaları gerekmektedir. Bu nedenle tanıma tenfiz davası açarak İngiltere’de boşanmanın Türkiye’de Tanınmasını sağlayabilirler.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top