Son Dakika
Hollanda’da Boşanmanın Türkiye’de Tanınması

Hollanda’da Boşanmanın Türkiye’de Tanınması

Hollanda’da Boşanmanın Türkiye’de Tanınması
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

Hollanda’da boşanmanın Türkiye’de tanınması , yurtdışında boşanma işlemi gerçekleştirmiş Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının mutlaka sonuçlandırması gereken bir olgudur. Kişiler yurtdışında ikamet ettikleri süre içerisinde boşanma davası açarak bulundukları ülke olan Hollanda’da boşanma gerçekleştirmiş olabilmektedirler. Hollanda’da boşanan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Türkiye’de de boşanmış görünmeleri için mutlaka tanıma tenfiz davası açmaları gerekir.

Boşanma işlemi gerçekleştiren ve yıllar sonra Türkiye’ye döndüğünde hala evli olduğu gerçeğiyle karşılaşan kişiler büyük bir şok yaşamaktadırlar. Yurtdışındaki mahkemenin vermiş olduğu boşanma kararı Türkiye’de tanıma tenfiz davası açılmaması durumunda Türkiye mahkemelerince tanınmamaktadır. Bu nedenle Hollanda’da boşanmanın Türkiye’de tanınması istemiyle vatandaşlarımızın Türkiye’de bulunan bir tanıma tenfiz avukatı aracılığı ile tanıma tenfiz davası açmaları gerekmektedir.

Hollanda’da boşanmanın Türkiye’de tanınması işlemi yapılmaması durumunda bireyler Türkiye’de hala evli görüneceklerdir. Bu durum ileride tekrar evlenme, miras hakkı, velayet gibi konularda sıkıntılar doğurmaktadır. Çoğu kişi Hollanda’da boşanmanın Türkiye’de tanınması için tanıma tenfiz davası açılması gerektiğinin bilincinde olmaması nedeniyle bu gerçekle yıllar sonra karşılaşmaktadırlar. Örneğin yıllar önce Hollanda’da boşanma gerçekleştirmiş daha sonra Türkiye’ye dönmüş bir kişi, Türkiye’deki hayatı devam ederken tekrar evlenmek istediğinde hala evli göründüğünün farkına ancak o zaman varabilmektedir.

Tanıma tenfiz davası açmak istiyorum diyen kişiler, Türkiye’de bulunan uzman tanıma tenfiz avukatı aracılığı ile Hollanda’da boşanmanın Türkiye’de tanınması için dava açabilmektedir. Tanıma tenfiz davası süre olarak kısa bir süre içerisinde gerçekleştirile bileceği gibi aylar da alabilmektedir. Bu noktada vekalet verilecek olan tanıma tenfiz avukatı ile ilgili olarak tanıma tenfiz davası konusunda uzman olması ön plana çıkmaktadır.

Bosanmadavam.com sitesi içerisinde bulunan uzman tanıma tenfiz avukatı aracılığı ile bireyler Hollanda’da boşanmanın Türkiye’de tanınması istemiyle dava açabilmektedirler. Boşanmış eşler Türkiye’de bulunan farklı farklı uzman tanıma tenfiz avukatı tarafından hukuki destek almaları ve gerekli evrakları bir araya getirmeleri durumunda çok kısa bir süre içerisinde Hollanda’da boşanmanın Türkiye’de tanınması işlemi neticelendirilmektedir. İstenilen belgeler yurtdışındaki mahkemelerin sonuçları gibi karmaşık ve Türkiye’ye gönderilmesi uzun zaman alacak belgeler olmaktadır. Bu nedenle eşlerin bu belgeleri toparlayarak tanıma tenfiz avukatı velayeti için başvuru yapmaları sürecin  en hızlı sürede sonlanması olanak sağlamaktadır.

 

Hakkında admin

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top