Son Dakika
Hemen Boşanmak İstiyorum

Hemen Boşanmak İstiyorum

Hemen Boşanmak İstiyorum
1 vote, 1.00 avg. rating (51% score)

Hemen boşanmak istiyorum diyen kişiler boşanma davası açarak boşanma işlemi gerçekleştirebilmektedir. Eşler evlilik birliğini sürdürmek istememeleri durumunda hemen boşanmak istiyorum diyebilmektedir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken uzman boşanma avukatı aracılığı ile boşanma davası açmak olmaktadır.

Hemen Boşanmak İstiyorum

Boşanma davası açmak isteyen ve hemen boşanmak istiyorum diyen kişiler öncelikle eşleri ile boşanmanın hangi şartlarda olacağına karar vermelidirler. Boşanma için eşlerin her konuda uzlaşma içerisinde olması durumunda açılacak olan boşanma davası anlaşmalı boşanma davası olmaktadır. Boşanma süreci zorlu bir süreçtir ve eşler bu süreci en az yara ile atlatmak isteyebilirler. Bu noktada boşanmanın en kısa süre içerisinde gerçekleşmesi için eşler, medeni bir şekilde anlaşarak boşanma davası açabilmektedirler.

Medeni bir şekilde anlaşmalı boşanma davası açacak olan eşler uzman anlaşmalı boşanma avukatı tarafından hazırlanacak anlaşmalı boşanma protokolü aracılığı ile en kısa süre içerisinde ve hatta tek celsede gerçekleşebilmektedir. Hemen boşanmak istiyorum diyen eşler boşanma ile ilgili olarak nafaka, mal paylaşımı, maddi manevi tazminat ve varsa çocukların velayeti gibi konular üzerinde uzlaşma içerisinde olduklarına dair beyanda bulunacakları anlaşmalı boşanma protokolü ile tek celsede boşanma işlemi gerçekleştirebilirler. Bu nedenle hemen boşanmak istiyorum diyen kişiler uzman boşanma avukatı aracılığıyla anlaşmalı boşanma protokolü imzalamalıdırlar.

Hemen Boşanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Anlaşmalı boşanma davası açacak olan eşlerin anlaşmalı boşanma şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma davası şartları; öncelikle eşlerin en az 1 sene evli kalmış olmaları şartı aranmaktadır. İkinci şart ise eşlerin anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) imzalamış olmaları ve son olarak anlaşmalı boşanma davası görülmesi esnasında mahkeme salonunda eşleri bulunmaları gerekmektedir. Eşler bu 3 şartı yerine getirmeleri durumunda anlaşmalı boşanma gerçekleşmektedir. Anlaşmalı boşanma  davasında eşlerin mahkeme salonunda hazır beklemelerinin nedeni, dava esnasında hakimin, anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) içerisinde eşlerin uzlaşmaya vardıkları konuları tekrar beyan etmelerini istemesidir. Eşler protokol içerisinde yer alan beyanlarını bir de hakim karşısında beyan ederek anlaşmalı boşanma davalarını neticelendirebilmektedirler.

Anlaşmalı boşanma davası, çekişmeli boşanma ile kıyaslanması durumunda daha kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir. Bu nedenle eşler hemen boşanmak istiyorum demeleri durumunda uzman boşanma avukatı aracılığı ile en kısa süre içerisinde boşanabilmektedirler.

 

 

Hakkında admin

2 yorum

  1. pazartesi günü davam görülecek size sormak istediğim sorular var

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top