Son Dakika
Fransa’da Boşandım Türkiye’de Ne Yapmam Lazım

Fransa’da Boşandım Türkiye’de Ne Yapmam Lazım

Fransa’da Boşandım Türkiye’de Ne Yapmam Lazım
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Fransa’da yaşadığı dönem içerisinde, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının gerçekleştirdiği boşanma işlemleri milletlerarası özel hukuk uyarınca Türkiye’de tanınmamaktadır. O nedenle gurbetçilerimizin Fransız Mahkemelerince verilen boşanma hükümlerinin tanınması adına ülkemizde boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekir. Fransa’da boşandım Türkiye’de ne yapmam lazım diye soran kişilerin en kısa süre içerisinde boşanma tanıma tenfiz davası açmaları ileriki dönemde yaşayacakları sıkıntıların önüne geçecektir.

Boşanma tanıma tenfiz davası açılmaması durumunda Fransa’da boşanma gerçekleştiren kişiler Türkiye’de hala yasal olarak evli görünmektedirler. Bu durum ileriki dönemde büyük sıkıntılar yaşanmasına neden olabilmektedir. Bunlardan birisi de Fransa’da boşanma gerçekleştirmiş lakin boşanma tanıma tenfiz davası açmamış olan kişilerin Türkiye’de yeniden evlenememeleridir. Böylesi bir durum ile karşılaşılması durumunda kişiler sıklıkla Fransa’da boşandım Türkiye’de ne yapmam lazım diye merak edebilirler. Bunun için Türkiye’de boşanmanın tanınması adına boşanma tanıma tenfiz davası açılması zorunludur.

Fransa’da boşandım Türkiye’de ne yapmam lazım diye merak eden kişiler açısından boşanma tanıma tenfiz davaları zor v karmaşık bir süreç olabilmektedir. Boşanma tanıma tenfiz davası için gerekli belgelerin hazırlanması, boşanma tanıma tenfiz davasının açılacağı yetkili mahkemenin belirlenmesi, dava sürecinin etkin bir şekilde yürütülmesi ve en kısa sürede Fransa’daki boşanmanın Türkiye’de tanınması kararının alınması gibi süreç içerisinde hiç de kolay olmayan ve bireyleri zorlayabilecek hukuki aşamalar mevcuttur.

Fransa’da boşandım Türkiye’de ne yapmam lazım diyen kişilerin boşandıkları eşleri ile birlikte, Türkiye’de bulunan ayrı ayrı boşanma tanıma tenfiz avukatına vekalet vermesi en kısa sürede Fransa’daki boşanma hükmünün Türkiye’de tanınmasını sağlamaktadır. Fransa’daki boşanma kararının Türkiye’de tanınması dava süreleri yıllar alabilmektedir. O nedenle eşlerin Türkiye’de bulunan boşanma tanıma tenfiz avukatları aracılığı ile boşanma tanıma tenfiz davası açılması Fransa’da boşanma gerçekleştirmiş kişilerin Türkiye’de de boşanmış olarak kabul edilebilmeleri süresini en erken bir hafta en geç de 3 ay içerisinde gerçekleştirebilmektedir.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top