Son Dakika
Eşin İlgisizliği Boşanma Sebebi!

Eşin İlgisizliği Boşanma Sebebi!

Eşin İlgisizliği Boşanma Sebebi!
2 votes, 4.50 avg. rating (87% score)

Evlilik birliği içerisinde eşlerden birisinin ilgisiz olması çoğu zaman evliliğin çekilmez olmasına yol açmaktadır. Bu gibi bir durum boşanma davalarına da sıklıkla konu olmaktadır. Eşin ilgisizliği nedeniyle boşanma davası açmak isteyen kişiler açısından hakim evlilik birliğinin temelden sarsılması olgusunun oluşup oluşmadığını belirlemektedir. Eşin ilgisizliği nedeniyle birlikte yaşamanın imkansız olması durumunda hakimler boşanma kararı verebilmektedir.

Eşin ilgisizliği mutlu bir evlilik yaşanmasının önünde engel teşkil etmektedir. Eşin ilgisizliğinin süreklilik arz etmesi evliliğin çekilemez olmasına dolayısıyla evlilik birliğinin temelden sarsılmasına neden olmaktadır. Eşin ilgisizliği nedeniyle boşanma davası açacak bireylerin bu durumu boşanma davası içerisinde etkin bir şekilde savunması neticesinde boşanma gerçekleşebilmektedir. O nedenle boşanma davası içerisinde bireylerin etkin bir savunma yaparak hakim kanaati kazanmaları gerekir.

Evlilik içerisinde ilgisizlik yalnızca eşler arasında olan bir durum olmayabilmektedir. Kimi zaman eşlerden birisinin çocuklara karşı ilgisiz olması ya da evlilikten kaynaklanan sorumlulukların yerine getirilmesi noktasında ilgisiz davranışlar da görülmektedir.

Eşin ilgisizliği durumundan bireyler sıklıkla şikayetçi olmaktadır. Bu tür bir davranışa maruz kalan kişiler; kocam bana karşı ilgisiz, karım bana karşı ilgisiz, eşim çocuklara ilgi göstermiyor, karım ev işleri ile ilgilenmiyor, kocamın ilgisizliği nedeniyle mutsuzum… gibi farklı şekillerde rahatsızlıklarını dile getirmektedirler.

Eşin ilgisiz tutumunun sürekli olarak tekerrür etmesi, birlikte yaşamanın imkansız hale gelmesine neden olmaktadır. O nedenle eşin ilgisizliğini öne sürerek boşanma davası neticesinde evliliğini sonlandırmak sıklıkla karşılaşılan bir durum olmakta hatta son yıllarda en fazla görülen boşanma nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır.

Eşin ilgisizliği nedeniyle boşanma davası açacak kişilerin en kısa sürede bu zorlu boşanma sürecinden kurtulmaları için boşanma avukatı tutmaları önerilmektedir. Boşanma avukatı müvekkillerinin mutsuz olan evliliklerinin yasal olarak sonlandırılması amacı ile hizmet vermektedir.

Ülkemizdeki boşanma davalarının süre olarak uzun olması eşin ilgisizliği nedeniyle boşanma davası açacak bireyler açısından süreci zorlaştırabilmektedir. O yüzden tutulacak olan boşanma avukatı zorlu boşanma sürecinden en kolay şekilde sıyrılmak adına bireylere mutlak fayda sağlamaktadır.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top