Son Dakika
En Kolay Boşanma Nasıl Olur?

En Kolay Boşanma Nasıl Olur?

En Kolay Boşanma Nasıl Olur?
3 votes, 4.00 avg. rating (80% score)

En kolay boşanma için eşler boşanma süreci ile ilgili uzlaşma içerisinde olmak durumundadırlar. Tahmin edilebileceği üzere boşanma zor bir süreç olmaktadır. Bu süreç içerisinde eşler maddi ve manevi olarak oldukça yıpranmakta ve hatta varsa çocuklar da boşanma süreci içerisinde psikolojik olarak olumsuz etkilenmektedir. O nedenle eşler en kolay boşanma gerçekleştirmek istemektedirler. En kolay boşanma nasıl olur diye merak eden bireyler açısından boşanma süreci içerisinde eşleri ile uzlaşma yoluna gidilmesi durumunda en kolay boşanma da gerçekleştirilmiş olur.

En Kolay Boşanma Nasıl Olur?

Eşlerin boşanma süreci içerisinde boşanma ile ilgili her konuda uzlaşmaları, açılacak olan boşanma davasının şekil ve usul yönünden anlaşmalı boşanma davası olarak görülmesini sağlamaktadır. Fakat en kolay boşanma için açılacak olan anlaşmalı boşanma davasının belirli şartları bulunmaktadır.

4721 sayılı Türk Medeni Kanunu, eşlerin en kolay boşanma gerçekleştirmeleri adına açılacak olan anlaşmalı boşanma davası için belirli şartların yerine getirilmesini istemektedir. Anlaşmalı boşanma şartları olarak adlandırılan bu şartlara göre eşler;

  • En az bir yıl evli kalmış olmalı
  • Anlaşmalı oldukları boşanma konularının bulunduğu bir anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) imzalamaları
  • Anlaşmalı boşanma davası duruşma gün ve saatinde mahkeme salonunda hazır olmaları

şartlarını yerine getirmelidirler.

Anlaşmalı boşanma şartları içerisinde en önemlisi anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) imzalanmasıdır. Anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) içerisinde eşlerin yapacağı ufak bir hata bile anlaşmalı boşanma davasının çekişmeli boşanma davasına dönüşmesine neden olabilmektedir. O nedenle en kolay boşanma gerçekleştirilmesi adına anlaşmalı boşanma protokolü üzerinde titizlikle durulmalıdır.

En Kolay Boşanma için Yapılması Gerekenler?

En kolay boşanma nasıl olur diyen kişilerin bu süreçte alacakları uzman boşanma avukatı desteği onlara en kolay boşanma kapısını açmaktadır. Boşanma avukatı müvekkillerinin en kolay boşanma gerçekleştirmeleri adına onlara hukuki bağlamda destek vererek zorlu boşanma sürecinin kolaylıkla atlatılmasını sağlayabilmektedir.

Her ne kadar boşanma avukatı tutulması zorunlu olmasa bile bu süreçte boşanma avukatı tarafından alınacak destek en kolay şekilde boşanmak istiyorum diyen kişilere mutlak fayda sağlamaktadır. O nedenle bireylere boşanma avukatı tutmaları önerilmektedir.

Hakkında admin

2 yorum

  1. Halil İbrahim

    En Kolay Boşanma Nasıl Olur? konusunda detaylı bilgi için bana ulaşabilir misiniz teşekkürler.

  2. Merhaba ismim En Kolay Boşanma Nasıl Olur?, evlilik bir yılını doldurmadan anlaşmalı boşanma yapamazmıyız?

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top