Son Dakika
En İyi Boşanma Avukatı Nasıl Olur?

En İyi Boşanma Avukatı Nasıl Olur?

En İyi Boşanma Avukatı Nasıl Olur?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Boşanma istemiyle boşanma davası açacak kişiler mahkeme sonucunda hak kaybına uğramamak adına boşanma avukatı tutmak istemektedirler. Bu nedenle kendilerini savunmaları için en iyi boşanma avukatı tarafından hukuki destek almak istemektedirler.

Peki en iyi boşanma avukatı nasıl olur?

En iyi boşanma avukatı müvekkilini boşanmanın en son çare olduğuna ikna edebilen boşanma avukatıdır.

En iyi boşanma avukatı müvekkilinin haklarını en iyi şekilde savunacak olandır.

En iyi boşanma avukatı müvekkilinin zorlu boşanma sürecinden en kısa sürede kurtulmasını sağlayacak olan boşanma avukatıdır.

En iyi boşanma avukatı nafaka, mal paylaşımı, velayet, tazminat gibi konularda müvekkilinin ne istediğini bilen ve bu yönde çaba harcayan boşanma avukatıdır.

En iyi boşanma avukatı müvekkilinin beklentisini boşa çıkarmayıp davanın müvekkilinin istediği şekilde sonuçlanmasını sağlayan boşanma avukatıdır.

Boşanma zorlu bir süreçtir ve bireyler bu sürecin en kısa süre içerisinde sonlanarak hayatlarına devam etmek istemektedirler. Bu nedenle zaten karmaşık olan boşanma sürecinde dava açma , tanık gösterme, delillerin ispatı, boşanma nedeni ileri sürme, hakimin boşanmanın şartlarını kabul etmesi, boşanmanın neticelenmesi gibi süreçlerde müvekkilinin tüm bu karmaşık bürokratik işlemleri aşmasında ona hukuki destek sağlamaktadır.

Boşanma davalarında boşanma avukatı tutmak zorunlu değildir. Fakat gerek boşanmanın en kısa süre içerisinde neticelenmesi gerekse de boşanmadan doğacak olan tüm hakların (velayet, tazminat, mal paylaşımı, nafaka) en doğru şekilde savunulması adına boşanma avukatı tutmak bireylerin mutlak fayda sağlayacağı bir eylem olacaktır. Boşanma davalarında doğru şekilde savunulmamak  bir yandan hak kayıplarına neden olabileceği gibi diğer yandan da boşanma davasının reddi veya ertelenmesine neden olabilecektir. Boşanma davasının ertelenmesi, zorlu boşanma sürecinin gereksiz yere uzamasına ve eşlerin daha fazla yıpranmasına neden olabilecektir. Boşanma davasının reddi durumunda ise eşler 3 yıl içerisinde bir daha aynı nedenle boşanma davası açamamaktadırlar. Bu nedenle en iyi boşanma avukatı tarafından en uygun şekilde savunulmak önemlidir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top