Son Dakika
En Çabuk Boşanma Nasıl Olur?

En Çabuk Boşanma Nasıl Olur?

En Çabuk Boşanma Nasıl Olur?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Eşler evlilik birliğinin daha fazla sürdürülebilir olmadığı durumlarda ayrılmak istemektedirler. Yasal olarak ayrılma işleminin gerçekleştirilmesine boşanma adı verilmektedir. Boşanma süreç olarak zorlu bir süreçtir. Gerek psikolojik gerekse de maddi olarak eşleri yıpratan bir süreç olması nedeniyle eşler en çabuk boşanma işlemini gerçekleştirmek istemektedirler.

En Çabuk Boşanma Nasıl Olur?

En çabuk boşanma gerçekleştirilebilmesi için eşlerin anlaşmalı boşanma davası açmaları gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma eşlerin boşanma ile ilgili tüm konularda uzlaşma içerisinde olmaları durumunda açılabilmektedir. En çabuk boşanma gerçekleştirebilmek için açılacak olan anlaşmalı boşanma davası belirli şartlara bağlanmıştır. Bu şartlara anlaşmalı boşanma şartları adı verilir. Eşler en çabuk boşanma gerçekleştirebilmek için anlaşmalı boşanma şartlarını yerine getirerek anlaşmalı boşanma davası açmak durumundadırlar.

Peki Anlaşmalı Boşanma Şartları Nelerdir?

-En çabuk boşanma işleminin gerçekleştirilmesi amacıyla anlaşmalı boşanma davası açmak isteyen eşler öncelikle en az bir yıl süreyle evli kalmış olmalıdırlar. Bu süreden daha kısa vadede evli olan kişiler anlaşmalı boşanma davası açamazlar.

-En çabuk boşanma işleminin gerçekleşebilmesi için eşlerin anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) imzalamaları gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) eşlerin boşanma ile ilgili tüm konularda uzlaşma içerisinde olduklarını beyan ettikleri bir sözleşmedir. Anlaşmalı boşanma protokolünün uzman boşanma avukatı tarafından hazırlanması eşlere en çabuk boşanma gerçekleşmesini yolunu açmaktadır. Bir çok kişi anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanması aşamasında soru yaşamaktadır. Doğru bir şekilde hazırlanmayan anlaşmalı boşanma protokolü eşlerin en çabuk boşanma gerçekleştirmeleri engellemektedir. Anlaşmalı boşanma protokolünün eksiksiz ve doğru olması eşlere en çabuk boşanma gerçekleştirilmesi için avantaj sağlamaktadır. Anlaşmalı boşanma protokolünün boşanma avukatı tarafından hazırlanmaması gibi biri durumda anlaşmalı boşanma davasının reddedilmesi veya ertelenmesi boşanma sürecini gereksiz olarak uzatacaktır. Bu nedenle en çabuk boşanma işlemi gerçekleştirmek isteyen eşler boşanma avukatı tarafından hazırlanacak olan anlaşmalı boşanma protokolünü tercih etmelidirler.

 

Boşanma avukatı zorlu boşanma sürecinde eşlerin bir yandan en çabuk boşanma gerçekleştirmeleri yönünde hizmet verirken diğer yandan da eşlere boşanmadan doğabilecek olan hak kayıpları yaşamamaları adına hizmet vermektedir. Bu nedenle boşanma işlemi gerçekleştirecek kişilerin boşanma avukatı tarafından hukuki destek almaları önerilir. Boşanma avukatı bilgi birikim ve deneyimleri sayesinde en çabuk boşanma gerçekleşmesi için bireylere hizmet vermektedir.

 

Hakkında admin

6 yorum

  1. Merhaba adım Rami , En Çabuk Boşanma Nasıl Olur? konusunda yardımcı olabilir misiniz

  2. En Çabuk Boşanma Nasıl Olur? güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

  3. cuma günü davam görülecek size sormak istediğim sorular var

  4. Merhaba adım Sedef , En Çabuk Boşanma Nasıl Olur? konusunda yardımcı olabilir misiniz

  5. Merhaba ismim Serkan bu konuda sizden destek istiyorum

  6. Merhaba adım Tayfun , En Çabuk Boşanma Nasıl Olur? konusunda yardımcı olabilir misiniz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top