Son Dakika
Deneyimli Boşanma Avukatı

Deneyimli Boşanma Avukatı

Deneyimli Boşanma Avukatı
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Boşanma davası açacak kişiler açısından boşanma avukatı tarafından dava sürecinde hukuki destek almak önemlidir. Boşanma avukatı tutacak kişilerin dikkat etmeleri gereken en önemli nokta boşanma süreçlerinde deneyimli, mesleki bilgisi yüksek olan avukat tarafından desteklenmek olacaktır. Deneyimli boşanma avukatı müvekkilin boşanma ile ilgili istek ve düşüncelerini iyi anlayabilen ve dava sürecinin bu yönde neticelenmesini sağlamak için hizmet veren kişidir.

Boşanma davası oldukça karmaşık ve zor bir süreçtir. Eşler bu sürece evlilik birliğinin daha fazla sürdürülememesi ve ortak yaşam kurulamaması sebebiyle girerler. Boşanma davası açan kişiler çoğu zaman bu boşanma sürecinin en kısa süre içerisinde sonlanmasını arzu etmektedirler. Boşanma sürecinin en kısa sürede sonlanması ve boşanma davasının neticelenmesi bazı koşullara bağlıdır. Örneğin eşlerin boşanma ile ilgili tüm konularda fikir birliğinde olması, boşanma davası açılacak olan yetkili mahkemenin iş yükünün olmaması (dava günü alma açısından bu durum önemlidir.) tutulacak olan boşanma avukatının deneyimli boşanma avukatı olması gibi pek çok unsur boşanma süreci ve süresi üzerinde etkilidir.

Aslında boşanma davası için boşanma avukatı tutmak zorunlu değildir. Fakat deneyimli boşanma avukatı , zorlu boşanma sürecinde müvekkilinin boşanma davası neticesinde doğabilecek hak kayıpları ile karşılaşmamasını sağlayabilmektedir.

Peki Deneyimli Boşanma Avukatı Hangi Tür Hak Kayıplarının Önüne Geçebilir?

Deneyimli boşanma avukatı, eşlerin boşanma sürecinde nafaka, velayet, mal paylaşımı, maddi ve manevi tazminat gibi boşanma konularında müvekkilinin hak kaybına uğramaması adına hukuki hizmet verebileceği gibi, boşanma davasının en kısa süre içerisinde neticelenmesini sağlayarak müvekkilinin bu süreçten en az yıpranma payı ile ayrılmasına olanak sağlayabilmektedir. Boşanma olgusu içerisinde eşlerin ikisi de boşanmayı isteyebilir veya sadece bir eş boşanmakta ısrarcı olabilir, nasıl olursa olsun boşanma sürecinde eşler hem maddi hem de manevi anlamda yıpranmaktadır. Bu nedenle eşlerin tutacakları deneyimli boşanma avukatı, onların bu süreçte yaşayacağı zorlukların bir nebze olsun hafiflemesini sağlayacaktır. Deneyimli boşanma avukatı tutulmaması durumunda ise eşlerin bu süreçte bilgi sahibi olmamaları nedeniyle bir yandan süreç gerektiğinden fazla uzarken diğer yandan da eşler hak kaybı yaşayabilmektedirler.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top