Son Dakika
Cinsel İftira Boşanma Sebebi

Cinsel İftira Boşanma Sebebi

Cinsel İftira Boşanma Sebebi
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Boşanma eşlerin evlilik birliğini daha fazla sürdürmek istememeleri nedeniyle yasal olarak ayrılmaları anlamına gelmektedir. Medeni Kanun eşlerin yasal olarak ayrılabilmeleri için öncelikle haklı bir boşanma nedenine sahip olması gerektiğine ve bu nedenden dolayı boşanma davası açması gerektiğine değinmiştir. Boşanma davası açacak bireyler için eşi tarafından cinsel iftiraya uğraması boşanma nedeni olarak sayılmaktadır. Cinsel iftira boşanma sebebi olarak sayılabilmesi için bu durumun evlilik birliğini temelden sarsmış olması şartı aranmaktadır.

Hakimler boşanma davalarında öne sürülen nedenin gerçekten boşanmayı gerektiren bir durum olduğuna kanaat getirmeleri durumunda boşanma davası boşanma ile neticelenmektedir. Aksi durumda boşanma davası reddedilir. Eşe cinsel iftira atmak çoğu zaman evlilik birliğini derinden sarsabileceği gibi birlikte yaşama olgusunu da sekteye uğratabilmektedir.

Cinsel iftira olayını boşanma sebebi olarak öne süren kişilerin açmış olduğu davalarda genellikle eşi tarafından aldatıldığını ya da mevcut çocuğun kendisinden olmadığını söyleyerek bireyler eşlerine cinsel iftira atabilmektedir. Cinsel iftira, olgusu kadın veya erkeğe yapılabilmektedir. Kadınlar kocasının kendisini aldatma eylemine girdiğini ifade ederek cinsel iftira atabilmektedir. Keza kocalar da eşlerinin kendisini aldattığını ya da çocuğun kendisinden olmadığını ifade ederek cinsel iftira atabilmektedir. Bu tür bir cinsel iftira durumunda bireyler bu durumu boşanma nedeni olarak ileri sürebilmektedirler.  Hakimler iftira durumunun evliliği çekilmez duruma sokması nedeniyle boşanma kararına hükmedebilmektedir.

Cinsel iftiraya maruz kalan bireyler evlilik birliğinin devam ettirilemez olduğu durumlarda cinsel iftira nedeniyle boşanma davası açarak evliliklerini sonlandırabilmektedirler. Cinsel iftira nedeniyle boşanma davası açacak olan bireylerin en kısa sürede boşanabilmeleri boşanma davası içerisinde kendileri için uygun uzman bir boşanma avukatı tutmaları ile mümkün olmaktadır.  Boşanma davalarında avukat tutmak zorunlu değildir fakat tutulacak olan boşanma avukatı bireylere gerek boşanma süresi gerekse de boşanma neticesinde doğabilecek hak kayıplarının önüne geçilmesi adına bireylere mutlak fayda sağlamaktadır.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top