Son Dakika
Çekişmeli Boşanma Davası Avukatlık Ücreti 2014
Çekişmeli Boşanma Davası Avukatlık Ücreti

Çekişmeli Boşanma Davası Avukatlık Ücreti 2014

Çekişmeli Boşanma Davası Avukatlık Ücreti 2014
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

Boşanma eşlerin yasal olarak ayrılmaları anlamına gelmektedir. Eşlerin yasal olarak ayrılabilmeleri için boşanma davası açmaları gerekmektedir. Eşlerin boşanma ile ilgili konular üzerinde uzlaşma içerisinde olması açılacak olan boşanma davasının çekişmeli boşanma davası olarak görülmesine neden olacaktır. Çekişmeli boşanma davası zor ve uzun bir süreçtir. Bireyler bu süreçte gerek zaman kaybı yaşarken gerekse de boşanmadan doğacak hak kayıpları yaşayabilmektedir. Bu nedenle çekişmeli boşanma davası açacak olan kişilere çekişmeli boşanma avukatı tutmaları önerilir. Çekişmeli boşanma davası avukatlık ücretleri 2014 yılı içerisinde tutulacak olan çekişmeli boşanma avukatı deneyimi ile paralel olmaktadır.

Çekişmeli Boşanma Davası Avukatlık Ücreti

Çekişmeli boşanma, eşlerin boşanma ile ilgili her hangi bir konuda uzlaşma içerisinde olmaması anlamına gelmektedir. Boşanma içerisinde nafaka, velayet, mal paylaşımı, tazminat gibi konulardan herhangi birisi ile ilgili ayrılığa düşmeleri açılacak olan boşanma davasının çekişmeli boşanma davası olarak görülmesine neden olacaktır.

Çekişmeli boşanma davası içerisinde etkili bir savunma yapılması, boşanma neticesinde yaşanabilecek ha kayıplarının da önüne geçebilmektedir. Boşanma davası açacak kişilerin uzman bir hukukçu kadar bilgi ve deneyime sahip olmadığı da göz önünde bulundurulursa kişilerin velayet, nafaka, mal paylaşımı ve tazminat gibi konularda hak kaybı yaşamaları daha yüksek olasılıktadır. Bu nedenle çekişmeli boşanma davası açacak kişilere uzman çekişmeli boşanma avukatı tutmaları önerilmektedir.

Çekişmeli Boşanma Davası Ücretleri

Çekişmeli boşanma davası avukatlık ücreti tutulacak olan çekişmeli boşanma avukatı deneyimi ve davanın içeriğine göre farklılık gösterebilmektedir.  Ayrıca çekişmeli boşanma davası avukatlık ücreti ile ilgili olarak belirleyici olan bir diğer unsurda çekişmeli boşanma davasının açılacağı şehir ve tutulacak olan avukatın bulunduğu şehir olmaktadır.

Her şehirde bulunan Baro o sene içerisinde avukatlar için belirlediği davalar için taban ücret kesinlik belirtmese de dava ücretlerini etkileyebilmektedir. Çekişmeli boşanma davası avukatlık ücreti 2014 senesinde de farklı şehirlerde farklı baroların belirlediği taban ücretlerden çok çekişmeli boşanma avukatları ile iletişime geçilerek çekişmeli boşanma davası avukatlık ücreti 2014 yılı tarifeleri hakkında bilgi edinebilirler.

Çekişmeli boşanma davası açacak kişilerin davayı açacakları yetkili mahkeme ikamet adreslerinin bulunduğu yere bağlı olan Aile Mahkemeleri olmaktadır.

 

Hakkında admin

Bir yorum

  1. İyi günler boşanma davası açacağı eşimle uzlaşamıyoruz. Çocukların velayeti, ev araba yazlık hepsi kendinin olsun istiyor. açacağım çekişmeli boşanma davası için uzman bir çekişmeli boşanma avukatı arıyorum yardımcı olursanız çok sevinirim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top