Son Dakika
Boşanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Boşanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Boşanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?
2 votes, 5.00 avg. rating (94% score)

Evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeni ile eşler boşanmak isteyebilirler. Boşanma davası açmak eşlerin bu çekilmez hale gelen evliliklerini bitirmelerinin yasal sürecinin başlaması anlamına gelmektedir. Boşanma davası açarken dikkat edilmesi gereken bir çok önemli unsur bulunur. Örneğin boşanmanın sebebinin belirtilmesi ve boşanmanın hangi şartlarda olacağının belirlenmesi boşanma sürecini doğrudan etkileyen unsurlardır.
Boşanmak istiyorum diyebilen bir kişi boşanma davası açmadan önce boşanmak istemesinin sebebi veya boşanma sebepleri ile ilgili olarak bir karar vermesi gerekmektedir. Boşanmak istiyorum diyen eş , boşanmanın anlaşmalı boşanma davası ile mi yoksa çekişmeli boşanma davası ile mi olacağına davayı açmadan önce karar vermelidir. Boşanmanın anlaşmalı boşanma davası ya da çekişmeli boşanma davası şekillerinde olması , boşanma davası süresi , boşanma davası tazminatı, çocukların velayetini alma, alınan nafaka miktarı gibi farklı durumlarda etkili olmaktadır. Örneğin anlaşmalı boşanma davası süresi , çekişmeli boşanma davası süresine nazaran daha hızlı olabilmektedir. Tabiki burada konusunda uzman boşanma avukatı ile boşanma davası açmak son derece önemli olmaktadır.
Boşanmak istiyorum diyen bir kişi mutlaka uzman boşanma avukatı ile boşanma davası açmalıdır. Uzman boşanma avukatı boşanma davası ile ilgili olarak boşanma süresi , alınacak nafaka miktarı, boşanmada mal paylaşımı gibi bir çok konuda avantaj elde etmenizi sağlayabilmektedir.

Boşanmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Konusunda uzman boşanma avukatı boşanma davası açarken hangi boşanma şeklinin belirlenmesinden tutunda , boşanma davasında hakime sunulacak olan boşanma sebebine kadar her konuda profesyonel destek sağlamaktadır.
Özellikle boşanma sürecinde eşler hem maddi hem de manevi olarak yıpranmaktadır ve sürecin ne kadar hızlı olacağı vekalet verilen boşanma avukatı nın işinde ne kadar uzman olduğu ile doğrudan ilintilidir.
Bu nedenle boşanmak istiyorum ne yapmalıyım diyen bir kişi öncelikle , boşanmanın anlaşmalı boşanma davası mı yoksa çekişmeli boşanma davası mı olduğuna karar vermeli ve bu konuda uzman boşanma avukatı ile hukuki destek almalıdır. Boşanmak istiyorum nasıl yapmalıyım diye soran kişiler boşanmanın hangi şekillerde olacağına karar vermelerinin ardından boşanma sebepleri ile ilgili olarak boşanmanın haklılığını hakime ispat ettirebilmek adına boşanmada haklı nedenler belirlenmesi için özel boşanma nedenleri ve ya genel boşanma nedenleri içerisinden kendi boşanma nedeni ile ilgili olanı boşanma sebebi olarak sunmalıdır.
Unutulmamalıdır ki boşanma davasının reddi , aile birliğinin temelden sarsılması neticesinde mutsuz bir evlilik geçiren bireylerin bu mutsuz evliliklerinin devam etmesine neden olmaktadır.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top