Son Dakika
Boşanma Tanıma Tenfiz Avukatı

Boşanma Tanıma Tenfiz Avukatı

Boşanma Tanıma Tenfiz Avukatı
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

Boşanma Tanıma Tenfiz Avukatı  yurtdışında evliliğini yabancı mahkemenin vermiş olduğu boşanma kararı ile sonlandıran Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, boşanma kararlarının Türkiye’de tanınması adına hizmet veren hukukçulardır. Bilindiği gibi yabancı mahkeme tarafından verilen boşanma kararları Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde tanınmamaktadır.  Yurtdışında boşanma işlemi gerçekleştirmiş kişilerin boşanmalarının Türkiye’de tanınabilmesi için boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekmektedir.

Boşanma tanıma tenfiz davaları ülkemizde uzun zaman dilimleri içerisinde neticelenmektedir. Gerek Türkiye’deki yasal süreç gerekse de yurtdışından gelmesi gereken belgelerin zamanında gelmemesi bu süreyi aylar hatta yıllar sonunda neticelendirmektedir. Bu nedenle yurtdışında boşanma gerçekleştirmiş kişilerin boşanma işlemlerinin Türkiye’de tanınması için boşanma tanıma tenfiz avukatı tutmaları onların en kısa süre içerisinde tanıma tenfiz işlemini yerine getirmelerinde fayda sağlayacaktır.

Yurtdışında boşanan eski eşlerin ikisinin de farklı farklı boşanma tanıma tenfiz avukatı için verecekleri vekalet ile birlikte boşanma tanıma tenfiz davası gerekli evraklarında tamamlanması ile birlikte 2 3 ay içerisinde neticelenecektir. Tabi ki burada boşanma tanıma tenfiz davasının açılacağı mahkemenin yoğunluğu ve boşanma tanıma tenfiz avukatı deneyimi önemli bir yer tutmaktadır.

Boşanma tanıma tenfiz davası açılması gerektiği çoğu zaman yurtdışında boşanmış kişilerin Türkiye’ye döndüklerinde ve yasal bir işlem gerçekleştirdiklerinde hala evli olarak göründükleri zaman ortaya çıkmaktadır. Bu şekilde bir yasal işlem gerçekleştirmesi esnasında kişiler hala evli olduklarının şoku ile ancak yurtdışında boşanma işlemlerinin Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde tanınmadığının ve hala evli olarak kayıtlı olduklarının farkına varmaktadırlar. Böylesi bir durumda bireyler tabi olarak hemen boşanma tanıma tenfiz davası açmak ve yurtdışında gerçekleştirmiş oldukları boşanma işleminin Türkiye’de tanınmasını istemektedirler.

Boşanma tanıma tenfiz davası açmak isteyen kişiler en kısa süre içerisinde  tanınmanın gerçekleşmesi adına uzman boşanma tanıma tenfiz avukatı tutmaları durumunda  hem en kısa sürede boşanmalarının tanınmasına olanak sağlarken hem de tanıma tenfiz davası neticesinde doğabilecek hak kayıplarının da önüne geçebileceklerdir. Boşanma tanıma tenfiz avukatı kişilere, boşanma tanıma tenfiz dava süreci içerisinde profesyonel olarak hukuki destek vermektedirler. Boşanmanın tanınması için boşanma tanıma tenfiz avukatı tutulması eski eşlere en kısa sürede Türkiye’de de boşanmış olarak görünmenin kapısını açacaktır.

Hakkında admin

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top