Son Dakika
Boşanma Sürecinde Eşlerin Mal Kaçırması

Boşanma Sürecinde Eşlerin Mal Kaçırması

Boşanma Sürecinde Eşlerin Mal Kaçırması
5 votes, 4.60 avg. rating (90% score)

Bireyler evlilik birliği kurarken eşlerine güven, sevgi, saygı, sadakat gibi duygularla bağlanmaktadır. Boşanma süreci ise oldukça zor bir süreci ifade edebilmektedir. Kimi zaman işler istenildiği gibi gitmeyebilir ve eşler evlilik birliğinin devamının mümkün olmadığı durumlarda kendisinden beklenmeyecek tavır ve davranışları sergileyebilmektedir. Küfür, hakaret, aşağılama, küçük görme, yetersiz bulma gibi davranışlar bu dönemde sergilenebildiği gibi boşanmaya giden yolda eşlerden birisi evlilik birliği içerisinde edinilmiş malları diğer eşten kaçırabilmektedir. Boşanma sürecinde eşlerin mal kaçırması sıklıkla karşılaşılabilen bir durumdur. Mal kaçırma davranışına karşı bireyler ortak mallara tedbir konulmasını talep edebilmektedirler.

Boşanma sürecinde eşlerden birinin mal kaçırması farklı farklı uygulama alanı bulabilmektedir. Kimi zaman boşanmayı kafasına koymuş olan eş, evlilik birliği içerisinde edinilmiş malları güvendiği bir üçüncü kişinin üzerine geçirebilmektedir. Ya da banka hesabında bulunan nakit parayı yine güvendiği birisine verebilmektedir. Boşanma sürecinde eşlerin mal kaçırma davranışında bulunmasını önlemek adına bireylerin elini sıkı tutarak uzman bir boşanma avukatı tarafından hukuki destek alması önerilir.

Boşanma avukatı müvekkillerinin evlilik içerisinde edindiği haklarının boşanma neticesinde de korunması adına onlara hukuki destek vererek mağdur olmalarının önüne geçebilmektedir. Her ne kadar boşanma davalarında boşanma avukatı tutulması zorunlu olmasa bile eşlerin olası hak kayıplarının korunması adına boşanma avukatı tarafından alacakları uzman hukuk desteği kendi menfaatlerine olacaktır.

Boşanma sürecinde eşlerin birbirine duydukları öfke ve hırs boşanma sürecinde mal kaçırma durumu ile karşılaşılması olasılığını da arttırmaktadır. Eşlerin mal kaçırması gerek anlaşmalı boşanma davalarında gerekse de çekişmeli boşanma davalarında sıklıkla karşılaşılabilen bir durumdur.

Biraz önce de belirtildiği gibi boşanma sürecine girilmesinin kesinleştiği durumlarda bireyler kendilerinden beklenmeyecek davranışlar sergileyebilmektedir. O nedenle bu zorlu boşanma sürecinde hak kaybı yaşanmaması adına uzman bir boşanma avukatı tarafından alınacak olan hukuk desteği bireyleri bu gibi durumlardan koruyacaktır.

Boşanma avukatı gerek hukuki bilgisi gerekse de boşanma davalarında edindiği tecrübe ile müvekkillerinin mal kaçırma gibi olumsuz bir hareketten dolayı hak kaybı yaşamasının önüne geçebilmektedir. Bu nedenle bireylere boşanma sürecinde mal kaçırma davranışıyla karşılaşmaması adına boşanma avukatı tutmaları önerilmektedir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top