Son Dakika
Boşanma Davasında En İyi Boşanma Avukatı

Boşanma Davasında En İyi Boşanma Avukatı

Boşanma Davasında En İyi Boşanma Avukatı
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Kişilerin birbirlerini severek evlenmeleri ne kadar doğalsa, toplumun bazı kesimlerince hoş karşılanmasa ve çekinilen bir durum olsa da aslında boşanmak da bir o kadar doğaldır. Ancak boşanma davası, taraflar için hem maddi hem de manevi anlamda sıkıntılı bir işlemdir. Şunu belirtmeliyiz ki, boşanma davası tarafların bir anlamda ‘bir rekabet içinde oldukları’ bir süreçtir ve her adımın adeta bir satranç oyunu gibi planlanarak atılması gerekmektedir. Öyle ki, tarafların boşanmadan sonraki hayatlarını hem maddi hem manevi anlamda ciddi anlamda etkileyen bir süreç olan boşanma davası sırasında, en iyi boşanma avukatı yardımı alınası da büyük önem kazanmaktadır.
Belirttiğimiz gibi boşanma davası süreci taraflar için sıkıntılı bir süreçtir ve bu sürecin en kısa ve sorunsuz bir şekilde tamamlanması ve tarafların hak kaybına uğramamaları çok önemlidir. Bu doğrultuda en iyi boşanma avukatı size yardımcı olacaktır.
Nasıl ki evlenmenin bir takım hukuki yönleri varsa, (eşlerin görev ve sorumlulukları ve bunların yerine getirilmemesinin boşanma sebebi sayılabilmesi gibi) boşanmanın da bir takım hukuki yönleri vardır. Boşanma davası sürecinin nasıl işlediği, kimin kusurlu ya da daha fazla kusurlu olduğu, maddi-manevi tazminat, malların paylaşımı, nafaka vb birçok konu bu kapsamdadır. Genel olarak Aile Hukuku, hakim kanaatinin önemli olduğu bir alandır. Bu nedenle, boşanma davası sürecinde en iyi boşanma avukatı yardımı alınması, size yol gösterir ve haklarınızı koruyarak hak kayıplarınızı önler.
Hiçbir dava için avukat tutmak zorunlu olmadığı gibi, boşanma davası söz konusu olduğunda da avukat tutmanız zorunlu değildir. Ancak, boşanma davası sürecinin tarafların boşanmadan sonraki hayatlarını ciddi anlamda etkileyebildiği düşünüldüğünde en iyi boşanma avukatı yardımı almak, sizin için çok önemlidir. Öyle ki, örneğin, Medeni Kanun’un 174. Maddesinin 1. Fıkrasına göre, boşanma davası sonucu menfaatleri zedelenen taraf, kusursuz ya da daha az kusurlu olması durumunda, karşı taraftan, karşı tarafın daha fazla kusurlu olması durunda maddi tazminat talep edebilir. Burada, tarafların kusurlarının saptanmasında ve tazminat miktarının belirlenmesinde ve genel olarak haklarınızın korunmasında en iyi boşanma avukatı yardımı almanız büyük önem taşımaktadır. En iyi boşanma avukatı, evlilik sonrası hayat standardınızın korunmasını sağlayacaktır.
Öte yandan, anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma olmak üzere iki tür boşanma vardır. Anlaşmalı boşanma, tarafların velayet, tazminat, nafaka, mal paylaşımı gibi tüm konularda anlaşarak gerçekleştirilen boşanmadır. Çekişmeli boşanma ise bu konuların herhangi birinde, birkaçında veya hepsinde anlaşmaya varılamamasıyla ortay çıkar.
Ancak anlaşmalı boşanma da olsa, çekişmeli boşanma da olsa, belirttiğimiz gibi bu alanda hakimin geniş bir takdir yetkisine sahip olmasından dolayı, haklarınızın en iyi şekilde savunulması ve korunması ancak en iyi boşanma avukatı yardımı almanız ile mümkündür.
Özetle, boşanma davası sürecinin hızlı ve kolay bir şekilde tamamlanmasının yanı sıra, çocuklarınızın velayeti, maddi hayatınızın korunması, mal paylaşımı gibi çok önemli konular da en iyi boşanma avukatı tarafından alacağınız yardım ile çözüme kavuşturulur. En iyi boşanma avukatı, bu sıkıntı süreçte size yardımcı olacak, bu sürecin mümkün olduğunca az hasarla atlatılmasını sağlayacak ve haklarınızı gözetecek ve mağdur olmanızı önleyecektir.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top