Son Dakika
Boşanma Davası Ücretleri 2015

Boşanma Davası Ücretleri 2015

Boşanma Davası Ücretleri 2015
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Boşanma davası açarak mevcut evliliğini sonlandırmak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği konulardan birisi de boşanma davası ücretleri olmaktadır. Boşanma davası ücretleri 2015 yılı içerisinde baroların belirlediği avukatlık ücretleri, boşanma davasının açılacağı mahkemenin harçları, boşanma davası içerisinde tanık gösterilmesi, boşanma davası için gerekli belgelerin hazırlanması gibi farklı unsurlar ile birlikte değerlendirilmelidir. Boşanma davası ücretleri 2015 senesinde 2014 senesine oranla farklılık gösterebilecektir.

Boşanma davası ücretleri 2015 yılında hangi şehirde açılacak ise o şehirde bulunan baronun belirlemiş olduğu avukatlık taban ücretine bağlı olarak farklılık gösterse bile yine de boşanma davası için tutulacak olan boşanma avukatı deneyimi ve uzmanlığı ile doğru orantılı şekilde artabilmektedir.

Diğer yandan boşanma davası ücretleri içerisinde dava harçları, bilirkişi tayin edilmesi, tanık dinletme gibi farklı faktörler de bulunmaktadır ve bu faktörler de boşanma davası ücretleri için belirleyici olmaktadır.

Boşanma davasının açılacağı adliyeye göre boşanma davası harç ücreti, değişebilmektedir. O nedenle boşanma davası açmadan önce bireylerin bu konuda uzman bir boşanma avukatı ile iletişime geçmeleri önerilir.

Boşanma davası ücretleri 2015 yılı içerisinde açılacak olan davanın türüne göre de değişecektir. Örneğin açılacak olan boşanma davası türü anlaşmalı boşanma davası ise bireylerin ödeyecekleri boşanma davası ücretleri daha az olurken eşlerin boşanma süreci içerisinde uzlaşma içerisinde olmamaları durumunda açılacak olan boşanma davası türü çekişmeli boşanma davasıdır ve çekişmeli boşanma davaları hem daha uzun süre aldığı hem de daha fazla çaba gerektirdiği için çekişmeli boşanma davası ücretleri daha fazla olmaktadır.

Boşanma davası ücretleri gene olarak oturulan şehir, davanın açılacağı mahkeme tutulacak olan boşanma avukatı deneyimi, boşanma davası türü, boşanma davası için gerekli evrakların hazırlanması gibi fark farklı unsurlara göre değişmektedir. O nedenle boşanma davası ücretleri 2015 ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için uzman bir boşanma avukatı ile iletişime geçilmesi önerilmektedir.

 

Hakkında admin

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top