Son Dakika
Boşanma Davası Masrafı 2014

Boşanma Davası Masrafı 2014

Boşanma Davası Masrafı 2014
2 votes, 3.00 avg. rating (67% score)

Boşanma davası açmak istiyorum diyen kişiler zorlu boşanma süreci içerisine girmeye hazırlanmışlardır. Boşanma süreci eşleri hem maddi hem de manevi olarak yıpratmaktadır. Boşanma davası açmak istiyorum fakat boşanma davası masrafı hakkında bilgi sahibi değilim diyen bir çok kişi aslında boşanma davası masrafı düşünmek yerine evliliğinin daha fazla sürdürülebilir olmamasına odaklanmalıdırlar.

Evlilik birliğinin sürdürülememesi neticesinde boşanma davası açmak isteyen kişiler için boşanma davası masrafı, boşanma ile ilgili olarak eşleri ile uzlaşıp uzlaşmamalarına göre değişmektedir. Eşleri ile boşanma hakkındaki her konuda uzlaşma içerisinde olan bireyler hem maddi hem de süre olarak kolay bir şekilde boşanma işlemi gerçekleştirebilmektedirler. Boşanma davası masrafları 2014 yılında dosya masrafları dahil Baronun belirlediği avukatlık ücretleri ile birlikte hesaplanabilmektedir. Tabi bu durum boşanma avukatı tutulması durumunda geçerli olan taban fiyattır. Boşanma davası masrafları avukatların uzmanlığı ve bilgi birikimine, davanın şekline, boşanmada tanık gösterme, bilirkişi raporları gibi pek çok unsuru içine alan bir durumdur.

Bireyler, boşanma avukatı tutmaksızın kendileri de boşanma davası açabilmektedirler fakat boşanma işlemleri oldukça karışık bir bürokratik işlemleri içerebilmektedir. Bu nedenle boşanma avukatı tutulması durumunda, uzman boşanma avukatı tüm işlemleri sizin yerinize yaparak en kısa süre içerisinde boşanmanın neticelenmesini sağlama hizmeti vermektedir. Boşanma davası masrafı 2014 yılında belirlenmiş dosya masrafları dışın avukat tutulması durumunda boşanma davası avukatlık ücretlerini de içeren bir maliyet ortaya çıkarmaktadır.

Boşanma davası masrafı 2014 yılında tahmini olarak tam bir maliyet verilmesi boşanma davasının şekil ve usul yönünden incelenmesi ile mümkün olabilmektedir. Bu nedenle boşanmak istiyorum diyen kişiler bosanmadavam.com sitesi içerisinde kendileri için önerilen uzman boşanma avukatı ile iletişime geçerek boşanma davasının hangi şekil ve usullerde ilerleyeceğini ayrıntılı olarak anlatarak boşanma davası masrafı 2014 yılı için edinebilmektedirler.

Boşanma davaları eşlerin uzlaşma içerisinde olup olmaması ile farklılık göstermektedir. Eşlerin boşanma ile ilgili uzlaşma içerisinde olması durumunda açılacak boşanma davası, anlaşmalı boşanma olmaktadır. Anlaşmalı boşanma davası süre ve ücret olarak daha uygun olmakla birlikte eşlerin nafaka, mal paylaşımı, tazminat, velayet gibi konularda uzlaşma içerisinde olmaması durumunda açılacak çekişmeli boşanma davalarında süre biraz daha uzayabilmektedir

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top