Son Dakika
Boşanma Davası Avukatı

Boşanma Davası Avukatı

Boşanma Davası Avukatı
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Boşanma davası avukatı tarafından hukuki destek görmek boşanma davası sürecinde eşlere zaman kazandırmaktadır. Boşanma aşamasındaki eşler genel olarak yıpranmaktadır ve bu aşamanın uzun sürmesi eşlere bu yıpranmayı daha da fazla hissettirebilmektedir. Bu nedenle boşanma aşamasında olan eşlerin boşanma davası ile ilgili olarak avukat tutmaları bu süreçten daha hızlı bir şekilde kurtulmalarına yardımcı olmaktadır.

Boşanma davası avukatı ile zorlu boşanma süreci hem daha hızlı bir şekilde atlatılmakta hem de boşanmanın getirdiği diğer zor durumların önüne geçilebilmektedir. Diğer zor durumlardan kasıt burada ortak malların paylaşımı, varsa çocukların velayetinin kimin tarafından alınacağı, ödenecek nafaka miktarı gibi durumlardır.  Diğer yandan boşanma davası avukatı tarafından hukuki destek gören bireylerin boşanma davası süresi de daha kısa olabilmektedir. Zira boşanma davası avukatı boşanma davasının açılması aşamalarında boşanacak olan kişilere boşanmanın en kısa sürede gerçekleşmesi için vekaletini aldığı eşe hukuki destek vermek ve eşin menfaati doğrultusunda boşanma davasının sonuçlanmasını görev edinmektedir.

Boşanma davaları şekil ve usul olarak farklılık göstermektedir. Eşleri boşanma ile ilgili olarak tüm konularda mutabık kalmaları boşanma davasının , anlaşmalı boşanma davası olarak görülmesini sağlamaktadır. Boşanma davası süresi olarak bakıldığında anlaşmalı boşanma davaları çekişmeli boşanma davalarına nazaran daha hızlı sonuçlanmaktadır.  Bilindiği gibi anlaşmalı boşanma davası açmak isteyen bireylerin anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) imzalamaları gerekmektedir. Boşanma davası avukatı , anlaşmalı boşanma davası protokolü hazırlanmasında  eşlere protokol ile ilgili olarak eksik nokta kalmaması adına hukuki destek vermektedir. Anlaşmalı boşanma davalarında kimi zaman anlaşmalı boşanma protokolünde bulunan eksik bölümler nedeni ile nihayete erilememektedir. Boşanma davası görülmesi esnasında hakim , anlaşmalı boşanma protokolünde bulunan eksiklerin giderilmesi nedeni ile davanın neticelendirilmesini erteleyebilmektedir.

Boşanma davası avukatı , anlaşmalı boşanma protokolünde belirtilmemiş eksiklerin giderilmesinde eşlere destek olmaktadır. Anlaşmalı boşanma protokolü içerisinde oluşabilecek eksiklikler, nafaka miktarının belirlenmemesi, edinilmiş malların paylaşılmasındaki ufak tefek anlaşmazlıklar ya da çocukların velayetinde çıkan pürüzler olabilmektedir. İşte boşanma davası avukatı bu gibi durumların ortadan kaldırılmaması noktasında uzman olması ve konuya olan vakıflığı nedeni ile bu gibi durumların önüne geçmektedir.

Boşanma davaları ile ilgili olarak sürecin sancılı bir süreç olduğu aşikardır. Bu nedenle eşlerin boşanma davası avukatı tutmaları bu süreçte faydalarına olmaktadır. Boşanma davalarında avukat tutulması diğer davalarda olduğu gibi zorunlu olmamakla birlikte boşanma davası avukatı tutmak eşlerin boşanma davası hakkında en doğru neticeyi almaları açısından önemlidir.

Hakkında admin

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top