Son Dakika
Boşanma Davası Açma

Boşanma Davası Açma

Boşanma Davası Açma
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Evliliğin daha fazla sürdürülebilir olmadığı durumlar eşler boşanma istemiyle boşanma davası açma işlemi gerçekleştirmektedir. Boşanma davası açma işlemi zorlu ve karmaşık bir işlemdir. Bu nedenle boşanma davası açarken mutlaka uzman boşanma avukatı tarafından hukuki destek alınmalıdır. Eşlerin boşanma ile ilgili uzlaşma içerisinde olup olmaması boşanma davası açma aşamasında önemli bir husustur.

Boşanma Davası Açma

Boşanma davası açma aşamasında eşler eğer boşanma ile ilgili her konuda uzlaşma içerisinde ise açılacak olan boşanma davası, anlaşmalı boşanma olarak görülecektir. Anlaşmalı boşanma süre olarak çekişmeli boşanma davasına nazaran daha kısa sürmektedir. Eşler anlaşmalı boşanma davası açabilmek için anlaşmalı boşanma şartlarını yerine getirmelidirler. Anlaşmalı boşanma şartlarının ne olduğuna buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davası açma istemiyle ikamet edilen yerde bulunan aile mahkemelerine başvuru yapacak olan eşler anlaşmalı boşanma avukatı aracılığı ile en kısa sürede ve çoğu zaman da tek celsede boşanma gerçekleştirebilirler. Anlaşmalı boşanma avukatı tarafından savunulmak bireylere hem boşanma işleminin en kısa sürede neticelenmesi hem de boşanmadan kaynaklanan haklarının en uygun şekilde korunması anlamında mutlak fayda sağlamaktadır.

Boşanma davası açma aşamasında eşlerin uzlaşma içerisinde olmaması durumunda görülecek olan boşanma davası çekişmeli boşanma olarak adlandırılır. Çekişmeli boşanma davaları anlaşmalı boşanma davası ile karşılaştırıldığında hem süre uzun zaman dilimi almaktadır. Hem de daha karmaşık bir yapıda görülmektedir. Çekişmeli boşanma davasında eşler, nafaka, velayet, tazminat ve mal paylaşımı gibi konularda anlaşmazlık içerisinde olmaktadırlar. Bu durumda önemli olan bu gibi haklardan en uygun şekilde faydalanmak olacaktır. Çekişmeli boşanma davası açma aşamasında yine eşler boşanma avukatı tutarak biraz önce saydığımız anlaşmazlık konularından istedikleri neticeleri alabilmektedirler. Boşanmadan doğacak olan hakların savunulmasında boşanma avukatı bireylere hukuki hizmet vermektedir. Profesyonel anlamda yardım alarak boşanmadan doğan hakların korunması sağlanabilmektedir.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top