Son Dakika
Boşanma Davası 2014

Boşanma Davası 2014

Boşanma Davası 2014
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Evlilik birliğinin sürdürülebilir olmadığı durumlarda eşler ayrılmak istemektedirler. Yasalar önünde evli olan kişilerin ayrılıklarının da yasalar önünde gerçekleşmesi gerekmektedir. Boşanma davası 2014 yılında ayrılıklarını yasal olarak gerçekleştirmek isteyen kişilerin açmaları gereken dava şekli olmaktadır. Boşanma davası 2014 yılında eşlerin ikamet ettikleri yerde bulunan aile mahkemelerine boşanma davası açmaları ile mümkün olmaktadır.

Boşanmak istiyorum diyen bireyler, boşanma davalarının en kısa süre içerisinde gerçekleşmesi için uzman boşanma avukatı aracılığı ile vekalet vererek en kısa sürede boşanma işlemi gerçekleştirebilirler. Ülkemizde boşanma davası sayısı her yıl artmaktadır. Boşanma davası 2014 yılında da artarak devam edeceği öngörülmektedir. Özellikle büyük şehirlerde boşanma davası açma oranları daha fazla olmaktadır.

Yaşanılan yer ve toplum yapısı bir ölçüde boşanma olasılığını da tetiklemektedir. Anadolu’da bulunan küçük şehirlerde boşanma oranları daha düşük gerçekleşirken , büyük şehirlerde ve metropollerde boşanma oranları artmaktadır. Bunun neden büyük şehirlerde aile yapısının, Anadolu’nun küçük şehirlerindeki aile yapısına göre farklılık göstermesidir. Boşanma davası 2014 senesinde daha önceki senelerde olduğu gibi en çok İstanbul, Ankara, İzmir, Adana gibi büyük şehirlerde gerçekleşmektedir.

İstanbul’da gerçekleşen boşanma davası 2014 yılında önceki senelere göre daha fazla olacağına dair öngörüler bulunmaktadır. Keza diğer iller için de aynı durum ön görülmektedir. Tüm Türkiye düşünüldüğünde önceki senelerle kıyaslama yapıldığında boşanma davası 2014 yılında artarak devam edeceği belirtilmektedir.

Boşanma davası açmak istiyorum diyen kişiler, boşanma davalarında uzman boşanma avukatı tarafından hukuki destek almaları durumunda, boşanmadan doğacak olan haklarının en uygun şekilde savunulmasını sağlamaktadırlar. Esasen hiçbir dava için avukat tutmak zorunlu olmasa da  avukat tutulması haklarının en uygun şekilde savunulmasına olanak sağlamaktadır. Diğer yandan uzman boşanma avukatı, boşanmanın en kısa süre içerisinde gerçekleşmesi yönünde hizmet vermektedir. Günümüzde hala boşanma davaları süre olarak uzun zaman alabilmektedir. Boşanma davası 2014 yılında olmamıza rağmen devlet dairelerinin ve adliyelerin hantal yapısı sayesinde uzun zaman dilimlerine yayılabilmektedir. Bu nedenle uzman boşanma avukatı tutulması, boşanma sürecini en hızlı şekilde boşanma olarak gerçekleştirerek eşlerin boşanma sürecindeki yıpranma paylarını da azaltmaktadır.

Hakkında admin

3 yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top