Son Dakika
Boşanma Davam İçin Avukat Tutmalı Mıyım?

Boşanma Davam İçin Avukat Tutmalı Mıyım?

Boşanma Davam İçin Avukat Tutmalı Mıyım?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Boşanma davam sırasında haklarım neler? Sorularının cevabını en net şekilde almak isteyenler için uzman boşanma avukatı tutulması elzem niteliğindedir. Özellikle boşanma esnasında hakların açık seçik bilinmesi adına avukatın tutulması gerekir. Zira avukatlar, boşanma hususunda doğan hakların en ince ayrıntısına kadar haberdar olduklarından, dava süreci boyunca bu hakların en iyi şekilde kullanılması adına sizleri yönlendirme vazifesini yerine getireceklerdir.

Uzman boşanma avukatı tutulduğu vakit, hangi sebepten dolayı boşanmanın gerçekleşmesi gerektiği hususunda yasaların ışığında bir çalışma yapılmaktadır. Bu da davanın daha hızlı ve kesin sonuçlanması adına elzem niteliğinde yerine getirilmesi gereken bir ön çalışmadır. Eğer hakim gerekçeli nedeni, boşanma nedeni olarak saymazsa, boşanma davası için 3 sene beklemeniz gerekecektir. Şayet bu süre içerisinde yine aile olmayı başaramayan çiftler, bunun ispatını izhara mükellef olmak kaydıyla yeniden dava yoluna başvurabilirler.

Uzman boşanma avukatı tutulmasının pek çok yararı vardır. Özellikle hızlı bir şekilde boşanma işini gerçekleştirmek isteyen eşlerin, hangi boşanma türünü seçmeleri hususunda ve gerekli işlemlerin eskizsiz tanzimi hususunda avukattan yararlanmalıdırlar. Eğer eşler, boşanma süresi konusunda sabırsızlarsa, yapmaları gereken anlaşmalı boşanma işinin, gereklerinin neler olduğunu avukatları aracılığıyla, hukuki metinler içerisinde boğulmadan yapabilmektedirler. Şayet anlaşmalı boşanma için gerekli olan protokolde, eşlerin birbiri hakkına tecavüz etmemesi adına avukat ışığında metnin tamamlanması, hakim karşısında herhangi bir çekişmenin yaşanmaması adına önemlidir.

Görüldüğü gibi, boşanma süresi hususu ve boşanmanın feri hususlarıyla alakalı konularda, kişilerin sahip oldukları hakları ve kanuni yolları bilmeleri için uzman boşanma avukatı ihtiyacı doğmaktadır. Bu ihtiyacın iki tarafça giderilmesi, ayrılma işinin daha pürüzsüz gerçekleşmesi adına iyi bir yol olacaktır. Çekişmeleri yaşanan bir boşanma davasında, iki tarafın haklarının yenmemesi adına bilmeleri gerekenleri öğrenmek için kanun metinlerinde ki ibareleri anlama ve okumaları gerekir. Ancak bu imkansız bir durumdur. Bu karmaşık ibarelerin üstesinde gelinmesi adına avukatların tutulması, metinlerle uğraşmadan kanunlarda sizlere tahsis edilen hakların kullanılmasına ön ayak olacaktır.

Uzman boşanma avukatı, her aşamada sizin hakkınızı ve hukukunuzu gözeten bir vekil durumda iş yapacaktır. Böylece, avukatsız olmaktan dolayı yaşanan karmaşıklıklar ve hakların farkında olmama durumundan davaların seyrinde olan sonuçlar, yaşanmamış olacaktır. Boşanmadan önce bir avukat ayarlamanız, boşanmanın daha erkenden ve hızlı bir şekilde olmasını sağlayacak, boşanma süresi hususunda yıllarca beklemenize gerek kalmayacaktır.

Soru Sormak İçin Hemen Tıklayın!!

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top