Son Dakika
Boşanma Davam İçin Avukat Tutmak İstiyorum

Boşanma Davam İçin Avukat Tutmak İstiyorum

Boşanma Davam İçin Avukat Tutmak İstiyorum
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Aile cemiyetin en ufak yapı taşı olmasından dolayı önemlidir. Bu nedenle bakanlık nezdinde korumaya tabi tutulan aile kurumu, evliliklerin teşvik edilmesiyle yaygınlaştırılmak istenmektedir. Ancak evlilik öncesinde vaat edilen akit, evlilik sürecinde tarafların şiddetli geçimsizlik veya başka sebeplerden dolayı ayrılmalarına, aktin kopmasına sebebiyet veriyor. Kişilerin aile olmasını imkanlı kılamayacak sorunların baş göstermesi, durumun 4721 sayılı Türk Medeni Kanununda belirtilen boşanma sebeplerinden birine veya birkaçına isnat ettirilerek boşanma ile sonuçlanması gerekiyor. Kanunlarda veya Yargıtay kararlarında yer almayan bir sebep, boşanma vesile kesinlikle kılınamaz.

Bundan dolayı boşanacak olan eşlerin durumlarının tahlili ve en iyi boşanma sebebinin yasalar çerçevesi içerisinde tespiti, boşanma davası avukatı danışmanlığında yürütülmelidir. Boşanmanın hukuki süreci konusunda bilirkişi olan boşanma davası avukatı, istenilen sürecin en hızlı şekilde sonlandırılması yanında, kişilerin sahip oldukları hakların bildirilmesinde ön ayak olmaktadırlar.

Boşanma davam sırasında haklarım nelerdir? Şeklinde sorularınızı danışmanlığınızı yapacak olan boşanma davası avukatı aracılığıyla net bir şekilde öğrenecek, boşanma esnasında, çocukların velayeti, mal ve mülk paylaşımı, nafakalar meselesinde, ince hukuki ibarelerle muhatap olmadan işinizi halledebileceksiniz.

Boşanmaların daha sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi adına, boşanmanın hangi sebepten ötürü olduğunun tespiti ve bunların kanunlar ve Yargıtay kararlarına uygunluğu hususları, eşlerin boşanma davalarının hızlı bir şekilde sonuçlanması açısından önemli bir hususu kaplamaktadır. Eğer, boşanma sebepleri hususunda hakimler boşanmayı mümkün görmezse, 3 sene içerisinde başka bir boşanma davası açma hakkı yoktur. Bunun bilincinde olarak, boşanma davası avukatı nezdinde bir sürecin takip edilmesi zorunludur.

Boşanmaların sebepleri arasında medeni kanunda belirtilen genel ve özel hükümler olarak ayırabileceğimiz nitelikler yer almaktadır. Özel sebepler arasında yer alan maddelerde, eşlerden birinin akıl sağlığını kaybetmesi, zina, haysiyetsiz yaşam, şantaj, tehdit gibi maddeler sıralanmaktadır. Genel bir sebep olarak da, evliliğin temelden sarsılması ifade edilmektedir. Evliliği temelden sarsıcı sebeplerin neler olabileceği Yargıtay kararlarında kısmı olarak belirlenmiştir. Eğer boşanacak olan eşler, doğru bir nedene isnat edilmeden mahkemeye başvururlarsa, hakim boşanma nedenini haklı bir gerekçe saymayarak, boşanmanın üzerini kapayabilmektedir. Bunların yaşanmaması adına tecrübeli avukatlardan danışmanlık talep edilmesi gerekmektedir.

 

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top