Son Dakika
Boşanma Avukatları İstanbul

Boşanma Avukatları İstanbul

Boşanma Avukatları İstanbul
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Boşanma, eşlerin evliliklerini yasal olarak sonlandırmaları kavramıdır. Bu süreçte Medeni Kanun boşanmanın gerçekleşebilmesi için tarafların haklı boşanma nedenlerine sahip olması gerektiğinin altını çizmektedir. Boşanma hukuki anlamda zor ve karmaşık bir süreci ifade eder. Boşanma süreci içerisinde bireyler davanın nerede açılacağı, dava için öne sürülecek boşanma nedenlerinin ne olacağı, boşanma nedenlerinin dava içerisinde nasıl ispatlanacağı, boşanmadan doğacak hak ve taleplerin nasıl karşılanacağı gibi hukuki konularda destek almak isteyebilmektedir. Bu noktada boşanma avukatları İstanbul içerisinde ikamet eden bireylere sağladığı boşanma davası desteğiyle müvekkillerinin sağlıklı bir boşanma süreci geçirmelerine olanak sağlamaktadır.

 

Boşanma avukatları İstanbul adliyelerinden herhangi birisinde açılacak olan boşanma davaları ile ilgili olarak müvekkillinin gerek en kısa süre içerisinde boşanma gerçekleştirmesine gerekse de boşanmadan doğacak olan çocuğun velayeti, evlilik içerisinde alınan malların nasıl paylaştırılacağı, boşanmaya ilişkin tarafların tazminat hakları, nafaka talepleri gibi konularda hak kaybı yaşamalarını engellemektedir.

 

Boşanma davası açmak istiyorum diyen bireyler açısından bu süreçte boşanma avukatları ile dava açılması zorunlu değildir. Fakat boşanma davası yıllarca sürebilen bir dava türüdür ve sonucunda boşanma davasının reddi kararı alınması tekrar boşanma davası açılabilmesi için 3 yıl beklenmesi gibi unsurlar düşünüldüğünde bireylerin boşanma avukatları ile boşanma davası açmaları önerilmektedir.

 

Boşanma avukatları İstanbul içerisinde açılacak olan boşanma davalarında boşanma ve aile hukuku konularındaki deneyimi ve bilgisi sayesinde müvekkilinin yaşayabileceği hak kayıplarını bertaraf edebilmektedir. Diğer yandan boşanma davasının en kısa süre içerisinde sonuçlandırılması hukuki prosedürlerin etkili şekilde işletilmesi ile mümkündür. O nedenle boşanma avukatları İstanbul içerisinde açılacak boşanma davalarında müvekkillerine mutlak fayda sağlayacaktır.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top