Son Dakika
Boşanma Avukatına İhtiyacım Var

Boşanma Avukatına İhtiyacım Var

Boşanma Avukatına İhtiyacım Var
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

Boşanma süreci hem kadın hem de erkek için zor bir süreci ifade etmektedir. Bu süreç içerisinde iki tarafta maddi ve manevi anlamda oldukça yıpranabilmektedir. O nedenle bireyler bu sürecin en kısa zamanda neticelenmesini arzulayabilirler. Bu durumda boşanma avukatına ihtiyacım var diyen kişilerin süreci sağlıklı bir şekilde atlatabilmeleri adına uzman bir boşanma avukatı tarafından savunulmaları önemlidir. Boşanma avukatına ihtiyacım var diyen kişilerin bu boşanma sürecinde avukat tutarken sıkı bir araştırma yaparak kendilerini en iyi şekilde savunacağını düşündükleri kişiler ile iletişime geçmeleri önerilmektedir.

Boşanma avukatına ihtiyacım var diyen bireylerin bu süreçte tutacakları boşanma avukatı onların bir yandan en kısa süre içerisinde boşanabilmelerini sağlamalı diğer yandan da boşanma süreci neticesinde yaşayabilecekleri hak kayıplarının önüne geçebilmelidir.  Boşanma davalarında uzman bir avukat tarafından boşanma sürecinin yürütülmesi müvekkillerine mutlak fayda sağlamaktadır.

Örneğin boşanma sürecinde eşler sıklıkla nafaka talebi, mal paylaşımı, boşanma davalarında maddi ve manevi tazminat, çocukların velayeti gibi hususlarda çekişme içerisine düşmektedirler. Bu noktada boşanma avukatına ihtiyacım var diyen bireylerin boşanma avukatı tutması onların bu gibi boşanma konularında hak kaybı yaşamalarının önüne geçebilmektedir.

Diğer yandan ülkemizdeki boşanma davası sürelerinin uzunluğu zaten zor olan bu boşanma sürecini daha da zorlaştıran başlıca etmenlerdendir. Boşanma avukatına ihtiyacım var diyen kişilerin boşanma sürecini yönetecek konusunda uzman bir hukukçu ile boşanma davası açması mevcut boşanma davası süresinin en aza indirilebilmesi adına bireylere yardımcı olmaktadır.

Eşlerin boşanma sürecinde her konuda mutabık kalmaları açılacak boşanma davası türünü direk etkilemektedir. Eğer ki eşler her konuda mutabık kalırlar ise anlaşmalı boşanma davası açılabilmektedir. Anlaşmalı boşanma davalarında eşlerin anlaşmalı boşanma protokolü imzalamaları zorunludur. Anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanması aşamasında bireyler sıklıkla boşanma avukatına ihtiyacım var diyebilirler. Zira adliye etraflarında dilekçe yazan arzuhalciler aracılığı ile anlaşmalı boşanma davasının açılması bireylere anlaşmalı boşanma davasının reddi gibi bir sonuç çıkarabilmektedir. O nedenle anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanırken uzman bir boşanma avukatı tarafından destek alınması önerilmektedir.

Eşlerin boşanma süreci içerisinde fikir ayrılığı yaşamaları durumunda ise çekişmeli boşanma davası açılacaktır. Çekişmeli boşanma davalarında sıkı bir savunma yapılması hem boşanma talebinin yerine getirilmesini hem de neticesinde bir hak kaybı yaşanmasını engelleyecektir. O nedenle boşanma avukatına ihtiyacım var diyen bireylerin uzman bir boşanma avukatı ile çekişmeli boşanma davası açması akıllıca bir hareket olacaktır.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top