Son Dakika
Boşanma Avukatı Tutmanın Avantajları

Boşanma Avukatı Tutmanın Avantajları

Boşanma Avukatı Tutmanın Avantajları
2 votes, 5.00 avg. rating (95% score)

Boşanma avukatı tutmak boşanma isteyen kişilere hukuki açıdan rahat bir dava süreci yaşamaları imkanı vermektedir. Tahmin edilebileceği üzere boşanma, zor bir eylemdir ve bu süre zarfında bireyler maddi ve manevi olarak yıpranabilecekleri gibi psikolojik ve sosyal açıdan da çeşitli olumsuzluklar ile karşılaşabilmektedir. O nedenle bu sürecin en kısa sürede neticelenmesi iki taraf için de istenebilen bir durum olmaktadır. Boşanma avukatı tutmanın en büyük avantajlarından birisi, ülkemizde yıllarca sürebilen boşanma davalarının uzman boşanma avukatı desteği ile daha kısa sürede sonuçlandırılması olmaktadır.

Boşanma avukatı tutmanın diğer bir önemli avantajı ise bireylerin yaşayabilecekleri hak kayıplarını önleyebilmesidir.   Boşanma sürecinin meşakkatli olması, bu sürecin en kısa sürede sonuçlandırılmasının istenmesine neden olmaktadır. Maddi,manevi,psikolojik ve sosyal açılardan bireyler oldukça büyük bir yükün altına zaten girmektedirler. Bir de bunlara hukuki süreç içerisinde gerekli prosedürlerin uygulanması gibi yükler eklendiğinde bireyler daha karmaşık ve içinden çıkılamaz bir durumla karşılaşabilmektedirler. O yüzden boşanma davası açacak olan kişilerin bu süreçte boşanma avukatı tutmaları, onların yükünü hafifleten bir unsur olacaktır.

Boşanma davası açacak kişiler hukuki süreç içerisinde de karmaşık bir bürokratik işlemlerle uğraşmak zorundadırlar. Boşanma davasının açılacağı yetkili mahkemenin belirlenmesi, boşanma davası açılması sürecinde gerekli evrakların hazırlanması, boşanma davası için öne sürülecek olan boşanma nedeninin doğru belirlenmesi, boşanma davası içerisinde öne sürülen nedenin haklılığının etkili bir biçimde savunulması gibi uzmanlık gerektiren hususlarda boşanma avukatı tutmak davanın süresi açısından ve neticesi açısından öenmlidir. Zira boşanma davalarının reddinin en önemli sebebi bu konuda uzman olmayan bireylerin boşanma davasını kendilerinin yürütmek istemeleridir. Bilinmesi gerekir ki boşanma davasının reddi gibi bir durumda bireyler aynı nedenle 3 yıl içerisinde tekrar boşanma davası açamamaktadır.

Boşanma avukatı tutmanın avantajları arasında olan bir diğer önemli unsur ise boşanma avukatının müvekkillerinin boşanmadan kaynaklanan hak kayıplarını önleyebilmesidir. Boşanma sonrası hak kaybı sıklıkla yaşanmaktadır. Çocuğun velayetini alamama, boşanma tazminatı talebinin gerçekleşmemesi, boşanma sonrası alınacak nafaka ya da evlilik içerisinde elde edilen malların paylaşımı gibi konularda bireyler sıklıkla hak kaybı yaşamaktadır. Boşanma avukatı tutulması durumunda ise kişiler boşanma sonrası hak kaybı yaşamanın önüne geçebilmektedirler.

Soru Sormak İçin Hemen Tıklayın!!

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top