Son Dakika
Boşanma Avukatı Mecidiyeköy

Boşanma Avukatı Mecidiyeköy

Boşanma Avukatı Mecidiyeköy
1 vote, 2.00 avg. rating (61% score)

Boşanma eşlerin evlilik birliğinin sürdürülemez olduğu durumlarda yasal olarak ayrılmaları anlamına gelmektedir. Eşler kimi zaman birlikte yaşama olgusunun yitirilmesi nedeniyle boşanma davası açarak yasal olarak ayrılmaktadırlar. Boşanma ancak boşanma davası açılabilmesi neticesinde gerçekleşebilmektedir. Boşanma davası açacak kişiler açısından dava sürecinin doğru yönetilmesi önemlidir. Bu nedenle bireylere profesyonel hukuki destek almaları önerilmektedir. Boşanma avukatı Mecidiyeköy içerisinde ikamet eden bireylere ihtiyaçları olan hukuki desteği sağlayabilmektedir.

Boşanma zorlu bir süreçtir ve bu süreç içerisinde eşler hem maddi hem de manevi olarak yıpranırken varsa çocuklarda bu süreç içerisinde psikolojik olarak yıpranmaktadır. Bu nedenle eşler en kısa süre içerisinde boşanma sürecinden sıyrılmak istemektedirler. Boşanma davası açacak kişilerin en kısa sürede boşanabilmeleri için anlaşmalı boşanma davası açmaları önerilmektedir. Anlaşmalı boşanma davası açılabilmesi Medeni Kanun tarafından belirli şartlara bağlanmıştır. Öncelikle eşlerin en az 1 yıllık bir süre zarfında evli kalmış olmaları gerekmektedir. Bir diğer şart ise eşlerin boşanma ile ilgili her konuda uzlaşma içerisinde olduklarını beyan ettikleri bir boşanma protokolü imzalamalarıdır. Boşanma protokolü hazırlanması önemli bir konudur ve bu boşanma protokolü içerisinde yapılacak ufak tefek hatalar bile anlaşmalı boşanma davasının reddi ile neticelenebilmektedir. Boşanma avukatı Mecidiyeköy içerisinde ikamet eden eşlere anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanması aşamasında profesyonel hukuk hizmeti sağlamaktadır. Boşanma avukatı Mecidiyeköy  eşlerin boşanma protokolü hazırlanması ve anlaşmalı boşanma davası sürecini yöneterek eşlerin en kısa sürede boşanma işlemi gerçekleştirmelerini sağlayabilmektedir. Anlaşmalı boşanma davası açmak isteyen eşler açısından diğer şart ise hazırlanan boşanma protokolü içerisinde vermiş oldukları beyanları hakimin dinleyebilmesi adına anlaşmalı boşanma davasının görülmesi esnasında mahkeme salonunda hazır beklemeleri şartıdır. Hakim eşlerden boşanma protokolü içerisinde verdikleri beyanları tekrar dinleyerek teyit etmelerini istemektedir.

Eşlerin boşanma ile ilgili konularda fikir ayrılığı içerisinde olmaları durumunda ise boşanma davası çekişmeli boşanma davası olarak görülecektir. Çekişmeli boşanma davası içerisinde eşler nafaka, velayet, mal paylaşımı, tazminat gibi konularda uzlaşma içerisinde olmamaktadırlar. Bu gibi bir boşanma süreci anlaşmalı boşanma davasına nazaran daha uzun zaman dilimlerinde neticelenmektedir. Çekişmeli boşanma davası açacak kişilerin nafaka, velayet, mal paylaşımı ve tazminat gibi konularda uzlaşma içerisinde olmamaları olası hak kaybı yaşama risklerini de arttırmaktadır. Çekişmeli boşanma davası açacak olan bireylerin boşanma avukatı Mecidiyeköy tarafından hukuki destek almaları onların yaşayabilecekleri hak kayıplarının da önüne geçecektir.

Boşanma avukatı Mecidiyeköy içerisinde ikamet eden bireylerin gerek anlaşmalı boşanma gerekse de çekişmeli boşanma davalarının en kısa süre içerisinde gerçekleşmesini sağlamaktadır. Diğer yandan boşanmadan doğacak olan hakların korunması adına boşanma avukatı Mecidiyeköy müvekkillerinin olası hak kaybı yaşamalarının da önüne geçecektir. Boşanma avukatı Mecidiyeköy tarafından hukuki destek alınması bireylere mutlak fayda sağlayacaktır.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top