Son Dakika
Belçika’da Boşandım Türkiye’de Hala Evliyim!!

Belçika’da Boşandım Türkiye’de Hala Evliyim!!

Belçika’da Boşandım Türkiye’de Hala Evliyim!!
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

Belçika’da yaşadığı dönem içerisinde Belçika mahkemelerine açtığı boşanma davası ile yasal olarak boşanma işlemi gerçekleştirmiş vatandaşlarımızın boşanma işleminin Türkiye’de tanınması için boşanma tanıma tenfiz davası açmaları gerekmektedir. Bir çok kişi boşanmanın Türkiye’de tanınması adına boşanma tanıma tenfiz davası açılması gerektiğinin bilincinde olmamaktadır. Belçika’da boşandım Türkiye’de hala evliyim diyen kişilerin yabancı ülke mahkemesinde gerçekleştirdikleri boşanmanın Türkiye’de tanınması için mutlaka boşanma tanıma tenfiz davası açması gerekmektedir.

Boşanma tanıma tenfiz davası süresi açısından ülkemizdeki örneklerine baktığımızda uzun zaman sürebilen bir dava türüdür. Özellikle yurtdışındaki mahkemenin vermiş olduğu karara ilişkin belgelerin Türkiye’ye getirilmesi süreci uzatan en önemli faktördür. Bu nedenle boşanma tanıma tenfiz sürecinin hukuksal açıdan yetkin bir uzman ile yürütülmesi, bireylerin gerçekleştirmiş olduğu boşanmanın en kısa süre içerisinde Türkiye’de tanınması adına önemlidir.

Belçika’da boşandım Türkiye’de hala evliyim diyen vatandaşlarımız konusunda uzman tanıma tenfiz avukatı tutarak en kısa süre içerisinde boşanmanın Türkiye’de tanınması talebini yerine getirebilir.

Bir çok kişi yabancı ülkede gerçekleştirmiş olduğu boşanma işleminin Türkiye’de tanınması adına boşanma tanıma tenfiz davası açması gerektiğinin bilincinde değildir. Ne zaman ki bireyler Türkiye’ye döndüklerinde ve resmi bir işlem gerçekleştirmek istediklerinde (örneğin yeniden evlenmek istemeleri durumunda) hala evli olarak göründüklerini fark etmektedirler.  Bu durumda bireyler boşanma kararlarının Türkiye’de de tanınması adına boşanma tanıma tenfiz davası açmanın gerekliliğini anlamaktadırlar.

Örnek üzerinden gidecek olursak hali hazırda evlilik hazırlıkları yapan kişilerin Türkiye’de hala evli olduğunu öğrenmesi onlar için büyük bir şok olurken, diğer yandan boşanma tanıma tenfiz davasının neticelenmesi de yıllar sürebilmektedir. Bu nedenle kişinin elini çabuk tutarak tanıma tenfiz avukatı aracılığı ile açacağı boşanma tanıma tenfiz davası sayesinde 2 3 ay gibi bir süre içerisinde boşanmanın Türkiye’de tanınması işlemi de gerçekleştirilebilir. Boşanma tanıma tenfiz avukatı tutmak bireyler için zorunlu değildir. Fakat boşanma tanıma tenfiz işleminin uzman bir hukukçu tarafından yürütülmesi bireyler zaman kazanmak açısından mutlak fayda sağlamaktadır. Boşanma tanıma tenfiz avukatı müvekkilinin en kısa süre içerisinde tanıma ve tenfiz kararı alması adına hizmet vermektedir. Yıllarca sürebilecek bir boşanma tanıma tenfiz davası için tanıma tenfiz avukatı tutmak kişilere zaman kaybı yaşanmaması adına yarar sağlayacaktır.

 

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top