Son Dakika
Bakırköy Boşanma Avukatı

Bakırköy Boşanma Avukatı

Bakırköy Boşanma Avukatı
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bakırköy boşanma avukatı tutmak isteyen eşler boşanma davaları ile ilgili hukuki destek almak alarak boşanma davaların daha kısa süre içerisinde sonuçlanmasını sağlayabilmektedir. Evlilik birliğinin daha fazla sürdürülemeyeceği durumlarda eşler boşanmak istemektedirler. Bu durumda boşanma davası açacak olan eşler açacakları boşanma davası öncesinde boşanmanın hangi şekilde gerçekleştirileceğini belirleyebilmektedirler.

Eğer eşler boşanma konusunda her hususta fikir birliğinde olurlar ise boşanma davası şekil ve usul yönünden anlaşmalı boşanma davası olarak görülecektir. Anlaşmalı boşanma davası açacak olan eşler boşanma davası açmadan önce anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) yapmaları durumunda boşanma davası tek celsede gerçekleşebilmektedir. Anlaşmalı boşanma protokolü imzalarken dikkat etmeleri gereken nokta, anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) içerisinde fikir birliğinde oldukları konuları ayrıntılı olarak belirtmeleri olmaktadır.

Anlaşmalı boşanma protokolü içerisinde eksik bölümlerin olması boşanma davası süresini uzatabileceği gibi davanın hakim tarafından reddine de neden olabilmektedir. Bakırköy boşanma avukatı tarafından hukuki destek alınması anlaşmalı boşanma protokolünde bu gibi bir sürprize mahal vermeyecektir. Boşanma davasının hakim tarafından reddedilmesi durumunda eşler aynı nedenle 3 yıl içerisinde ikinci kez boşanma davası açamamaktadırlar. O yüzden Bakırköy boşanma avukatı tutulması eşlerin böyle bir durum ile karşılaşmamaları açısından yardımcı olabilmektedir.

Bakırköy boşanma avukatı tutmak istiyorum diyen eşlerin boşanma avukatı tutarken üzerinde durmaları gereken , vekalet verecekleri avukatın gerek bilgi gerekse tecrübe olarak nitelikli bir uzman boşanma avukatı olmasına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Boşanmak isteyen eşlerin boşanma hususunda ayrıma düştükleri durumunda eşler çekişmeli boşanma davası açabilmektedir. Çekişmeli boşanma davası sürecinde eşler nafaka miktarı, mal paylaşımı, varsa çocukların velayeti gibi pek farklı konularda fikir ayrılığında olmaktadırlar. Çekişmeli boşanma davaları için eşler Bakırköy boşanma avukatı tutmak isteyebilirler. Boşanma avukatı tutmak isteyen eşlerin Bakırköy boşanma avukatı aracılığı ile istedikleri uzman boşanma avukatı vekalet verme işlemine ulaşmaları mümkün olmaktadır.

 

 

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top