Son Dakika
Bahçelievler Boşanma Avukatı

Bahçelievler Boşanma Avukatı

Bahçelievler Boşanma Avukatı
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Boşanmak isteyen bireylerin  boşanmaya kesin olarak karar vermelerinin ardından boşanma avukatı tutmak istemeleri durumunda Bahçelievler boşanma avukatı sayesinde boşanmalarını hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedirler. İstanbul Bahçelievler’de ikamet eden evli kişiler evlilik birliğini daha fazla sürdüremeyeceklerine ve boşanmaya karar vermeleri durumunda ikamet ettikleri yere bağlı olan aile mahkemelerine başvuru yapabilmektedir.

Bahçelievler boşanma avukatı tutmak boşanma sürecinde eşlerin daha hızlı bir şekilde hareket etmelerine olanak sağlamaktadır. En kısa sürede boşanma gerçekleştirmek isteyen kişilerin boşanma davası öncesinde Bahçelievler boşanma avukatı aracılığı ile hukuki destek almaları en kısa sürede boşanma işlemi gerçekleştirmelerine yardımcı olmaktadır.

Eşler boşanmaya karar verdikten sonra boşanma ile ilgili her konuda fikir birliğinde olmaları neticesinde açacakları boşanma davasının şekli de anlaşmalı boşanma davası olacaktır. Eşlerin anlaşmalı boşanma davası açmaları için öncelikle uzman boşanma avukatı yardımı ile anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) imzalamaları gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma davası protokolü içerisinde eşlerin mal paylaşımları, çocukların velayeti, ödenecek nafaka miktarı gibi konuların olduğu bir sözleşme örneğidir. Bu anlaşmalı boşanma protokolü imzalanması eşlere boşanma sürecinin en kısa sürede boşanma sonuçlanması için yardımcı olacak bir unsurdur ve olmazsa anlaşmalı boşanma davası da açılamamaktadır. Bahçelievler boşanma avukatı tutarak anlaşmalı boşanma davası protokolü imzalayan bireyler en kısa sürede boşanma işlemlerini gerçekleştirebilecekleri gibi tek celsede boşanma işlemi de gerçekleştirebilmektedir. Bu nedenle en hızlı şekilde boşanma işlemi gerçekleştirmek için Bahçelievler boşanma avukatı tutmak bireylerin menfaatine olan bir davranış olmaktadır.

Anlaşmalı boşanma davasının reddedilmesi eşlerin aynı sebeple 3 yıl içerisinde tekrar boşanma davası açma hakkını  elinden almaktadır. Yasaya göre boşanma davasının reddedilmesi neticesinde boşanmak isteyen bireyler aynı nedenle 3 yıl içerisinde tekrar boşanma davası açamamaktadır. Bu nedenle boşanmak isteyen bireylerin Bahçelievler boşanma avukatı tutarak böyle bir durumla karşılaşmamaları açısından önemlidir. Bahçelievler boşanma avukatı boşanma için gerekli olan en doğru delilleri mahkemede hakime sunabilmektedir.

Bahçelievler boşanma avukatı tutmak isteyen bireyler boşanma davalarında kendilerinin menfaatlerini koruyan uzman bir kişi tarafından hukuki destek almaktadırlar. Bilindiği gibi boşanma süreci zorlu bir süreçtir. Hem eşler açısından maddi manevi bir yükü ifade etmektedir. Hem de varsa özellikle çocuklar bu süreçten olumsuz yönde etkilenmektedir. Bu nedenle boşanma sürecinin en hızlı şekilde sonuçlanması adına Bahçeli evler boşanma avukatı tutmak eşler açısından önemli bir adım olacaktır.

Boşanma davalarında avukat tutmak, diğer bütün davalarda olduğu gibi zorunlu değildir. Fakat avukat tutmanın avantajı sizi mahkemede en iyi şekilde temsil etmesi ve mahkeme sonucunun menfaatiniz doğrultusunda gelişmesini sağlamak olacaktır. Bu nedenle Bahçelievler boşanma avukatı tutmak bireylere boşanma sürecinde en sağlıklı şekilde ilerleme olanağı sunmaktadır. Bahçelievler boşanma avukatı bir yandan en kısa sürede boşanma desteği verirken diğer yandan da boşanmadan doğacak olan haklarınızın en verimli şekilde gerçekleşmesini sağlamaktır.

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top