Son Dakika
Avusturya’da Boşanmanın Türkiye’de Tanınması

Avusturya’da Boşanmanın Türkiye’de Tanınması

Avusturya’da Boşanmanın Türkiye’de Tanınması
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

Avusturya’da boşanmanın Türkiye’de tanınması için boşanmış olan eşlerin Türkiye’de tanıma tenfiz davası açmaları gerekmektedir. Avusturya’da ikamet ettiği dönemde Avusturya mahkemelerine boşanma davası açarak boşanma işlemi gerçekleştiren kişiler Avusturya’da boşanmanın Türkiye’de tanınması için Türkiye’de tanıma tenfiz avukatı için vekalet vererek boşanmalarının tanımasını ve tenfizini gerçekleştirebilmektedirler.

Bir çok kişi Avusturya’da boşanma işlemi gerçekleştirmelerinin ardından Türkiye’de de boşanmış olarak görüldüğünü düşünmektedir fakat yurtdışında boşanmış kişiler Türkiye’de tanıma tenfiz davası açmamaları durumunda hala evli görüneceklerdir. Özellikle yıllarca Avusturya’da yaşayan ve Türkiye’ye yıllar sonra dönen  bireyler hala evli olarak görünmesinin şokunu yaşamaktadır. Bir çok kişi boşanmalarının Türkiye’de tanınması ve tenfizi gerektiğinin farkında değildir.

Boşanmış olan eşlerin en kısa süre içerisinde tanıma tenfiz davası açarak boşanmalarının Türkiye’de tanınmasını sağlamalıdırlar. Boşanmış eşlerin tanıma tenfiz davası açarken Türkiye’de bulunan uzman tanıma tenfiz avukatı aracılığı ile bu işlemi gerçekleştirmeleri durumunda en kısa süre içerisinde boşanmaları tanınmaktadır. Uzman tanıma tenfiz avukatı yurtdışında boşanmış olan kişiye, boşanmasının Türkiye’de tanınması adına hukuki destek vermektedir. Boşanma tanıma tenfiz davaları ülkemizde yıllarca sürebilmektedir. Bu nedenle vekalet verilecek olan avukat mutlaka iyice araştırılıp uzman tanıma tenfiz avukatı tarafından hukuki destek alınması, boşanmanın en kısa süre içerisinde Türkiye’de tanınmasını sağlayabilmektedirler.

Avusturya’da boşanmanın Türkiye’de Tanınması işlemi aylar hatta yıllar sürebilmektedir. Yurtdışındaki mahkemenin vermiş olduğu boşanma kararının Türkiye’de tanınması için boşanan eşlerin ikisinin de farklı farklı avukatlara vereceği vekalet ile birlikte en kısa süre içerisinde boşanmanın tanınması olanaklı hale gelmektedir. Boşanan eşler yurtdışında verilen karar ile ilgili belgeler ile birlikte uzman tanıma tenfiz avukatı tutarak en kısa süre içerisinde boşanmalarının tanınmasını sağlayabilirler.

Tanıma tenfiz davası sürerken yurtdışından ilgili belgelerin gelmesi aylar sürebilmektedir. Bu nedenle ilgili belgeleri boşanan eşlerin toplayıp Türkiye’de bulunan uzman tanıma tenfiz avukatı için ulaştırması durumunda boşanmanın Türkiye’de tanınması bir kaç ay içerisinde gerçekleşebilir. Bu nedenle belgelerin bürokratik hantallığa takılmadan boşanan eşler tarafından toplanıp uzman tanıma tenfiz avukatı için gönderilmesi gerekmektedir.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top