Son Dakika
Aşırı Kıskançlık Nedeniyle Boşanma Davası Açılması

Aşırı Kıskançlık Nedeniyle Boşanma Davası Açılması

Aşırı Kıskançlık Nedeniyle Boşanma Davası Açılması
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

Evlilik içerisinde mutlu bir birlikteliğin sağlanabilmesi için eşlerin birbirlerine karşı sevgi ve saygı beslemesi gerekir. Aksi durumda evlilik çekilemez bir hal alabilir. Evliliğin çekilemez olduğu durumlarda eşler boşanma istemiyle boşanma davası açabilmektedirler. 4721 sayılı Türk Medeni Kanunu eşlerin evliliklerini yasal olarak sonlandırabilmeleri için haklı boşanma sebepleri ortaya koymaları gerektiğini belirtmektedir. Aşırı kıskançlık nedeniyle boşanma davası açılması da bu haklı boşanma nedenleri arasında sayılmaktadır.

Aşırı Kıskançlık Nedeniyle Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma nedeni olarak eşin aşırı kıskanç olması durumu boşanma davalarına sıklıkla konu olmaktadır. Eşlerden birisinin aşırı kıskanç olması çoğu zaman diğer bireyi rahatsız edebilmekte ve evlilik birliğinin temelden sarsılmasına neden olmakta ve birlikte bir yaşam kurulmasına engel teşkil etmektedir. Bu nedenle aşırı kıskançlık boşanma sebebi olarak ortaya sürülebilir ve boşanma davası açılabilir. Aşırı kıskançlık nedeniyle boşanma davası nasıl açılır diye merak eden bireyler açısından öncelikle aşırı kıskançlık eyleminin birlikte yaşamayı imkansız hale getirmesi gerekir. Hakimler de aşırı kıskançlık nedeniyle boşanma kararı verirken kıskanma unsurunun diğer eşin hayatını nasıl etkilediğini ve bu durumun çekilemez bir hal alıp almadığı üzerinde durmaktadır.

Aşırı kıskançlık nedeniyle açılacak olan boşanma davası içerisinde kıskanılan kişi yaşadığı durumu doğru bir şekilde savunmak ve hakim kanaati oluşturmak istemektedir. Bu nedenle aşırı kıskançlık nedeniyle boşanma davası açacak olan bireylerin haklılıklarının hakim nezdinde kabul edilebilmesi için etkin bir savunma yapılması adına uzman bir boşanma avukatı tarafından hukuki destek alınması önerilmektedir.

Uzman boşanma avukatları müvekkillerinin yaşamakta olduğu aşırı kıskançlık durumunun müvekkillerinin hayatını olumsuz etkilemesi nedeniyle boşanma kararı verilmesi adına etkin bir şekilde savunma yapabilmektedirler. Aşırı kıskançlık nedeniyle boşanma davası açacak kişilerin bu süreçte boşanma avukatı tarafından alacakları hukuki yardım ile en kısa sürede boşanma gerçekleştirilmesi ve boşanma davası sonrasında oluşabilecek hak kayıplarının önüne geçilebilmesi sağlanabilmektedir.

Ülkemizdeki boşanma davası süreleri düşünüldüğünde, aşırı kıskançlık nedeniyle boşanma davası açmak istiyorum diyen kişilerin boşanma avukatı tutmaları onlara zorlu boşanma sürecinin en kısa sürede atlatılması adına mutlak fayda sağlayacaktır.

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top