Son Dakika
Anlaşmalı Boşanmak İstiyorum

Anlaşmalı Boşanmak İstiyorum

Anlaşmalı Boşanmak İstiyorum
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Anlaşmalı boşanmak istiyorum diyen kişiler evliliklerine daha fazla sürdürmek istemeyen ve bu istem doğrultusunda anlaşmalı boşanma davası açacak kişilerdir. Eşlerin anlaşmalı boşanma davası açabilmeleri için gerekli olan anlaşmalı boşanma şartları bulunmaktadır. Bu anlaşmalı boşanma şartlarının yerine getirilmemesi durumunda anlaşmalı boşanma davası açılamamaktadır.

Anlaşmalı Boşanmak İstiyorum

Anlaşmalı boşanmak istiyorum fakat anlaşmalı boşanma şartları hakkında bilgi sahibi değilim diyorsanız, anlaşmalı boşanmanın öncelikli şartı eşlerin en az 1 yıl süre ile evli kalmış olmaları gerekmektedir. 1 yıldan daha kısa süre içerisinde evli olan bireyler anlaşmalı boşanma davası açamamaktadırlar. İkinci olarak anlaşmalı boşanma protokolü imzalanması gerekmektedir. Eşlerin boşanma ile ilgili her konuda uzlaşı içerisinde olduğunu beyan ettikleri bir anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) imzalamaları gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma protokolünü insanlar genellikle arzuhalcilere doldurtmaktadır fakat uzman anlaşmalı boşanma avukatı tarafından , anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanması eşlere tek celsede boşanma olanağı sağlamaktadır. Arzuhalciler çoğu zaman standart bir anlaşmalı boşanma protokolü hazırlayarak eşlere bunun yeterli olacağı bilgisini verirler fakat her evlilik aynı olmayacağı gibi her boşanma da kendi iç dinamiklerini bulundurmaktadır. Bu nedenle uzman anlaşmalı boşanma avukatı tarafından hazırlanmayan anlaşmalı boşanma protokolü sağlıklı olmamaktadır.

Gelişi güzel hazırlanmış anlaşmalı boşanma protokolü yüzünden günümüzde pek çok anlaşmalı boşanma davası ertelenmektedir veya ret edilmektedir. Eşlerin en hızlı şekilde boşanma beklerken, boşanma sürecinin uzaması hoş karşılanacak bir durum olmamaktadır. Bu nedenle anlaşmalı boşanmak istiyorum diyen kişiler, anlaşmalı boşanma avukatı tarafından hukuki destek almanın mutlak faydalarını göreceklerdir.

Anlaşmalı boşanma protokolünün uzman anlaşmalı boşanma avukatı tarafından hazırlanması, anlaşmalı boşanma protokolünde her ayrıntının atlanmamasına ve anlaşmalı boşanma davasının tek celsede boşanma olarak neticelendirilmesine olanak sağlamaktadır. Anlaşmalı boşanmak istiyorum diyen bireyler uzman anlaşmalı boşanma avukatı aracılığı ile tek celsede boşanabilmektedirler. Bu nedenle anlaşmalı boşanmak istiyorum diyen kişiler en kısa sürede boşanma davasının neticelenmesi adına uzman anlaşmalı boşanma avukatı tarafından hukuki yardım almalıdırlar.

Anlaşmalı boşanma şartlarından bir diğeri ise boşanma davası sırasında eşlerin mahkeme salonunda bulunmalıdır. Bunun sebebi hakimin, anlaşmalı boşanma protokolünde belirtilen beyanları, eşlerden tekrar beyan etmelerini istemesidir.

 

 

Hakkında admin

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top