Son Dakika
Anlaşmalı Boşanma Ne Kadar Sürer?

Anlaşmalı Boşanma Ne Kadar Sürer?

Anlaşmalı Boşanma Ne Kadar Sürer?
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

Aile birliğinin daha fazla sürdürülebilir olmadığı durumda eşler boşanma davası açmak istemektedir. Bu gibi durumlarda eşlerin boşanma ile ilgili her konuda anlaşmaları açılacak olan boşanma davası usul ve şeklini de belirlemektedir. Eşlerin tüm konularda anlaşmaları durumunda açılacak olan dava anlaşmalı boşanma davası olmaktadır. Anlaşmalı boşanma ne kadar sürer diye merak eden kişiler için en önemli nokta anlaşmalı boşanma avukatı aracılığı ile yapılacak olan anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) imzalanmasıdır.

Anlaşmalı Boşanma Ne Kadar Sürer?

Anlaşmalı boşanma protokolü anlaşmalı boşanma avukatı tarafından yapılması durumunda eşler tek celsede boşanma gerçekleştirebilmektedirler. Anlaşmalı boşanma protokolü eşlerin boşanma davası neticesinde hangi hakları elde edeceklerine veya hangi haklardan feragat edecekleri üzerinde mutabakat yaptıkları bir sözleşmedir. Anlaşmalı boşanma ne kadar sürer sorusunun cevabı olarak anlaşmalı boşanma avukatı aracılığı ile açılacak olan boşanma davası ve boşanma davasında öne sürülecek boşanma nedeni etkili olmaktadır.

Anlaşmalı boşanma protokolü içerisinde eşler çocukların velayeti, maddi tazminat, manevi tazminat, tedbir nafakası, yoksulluk nafakası, çocuk bakım nafakası, mal paylaşımı gibi pek çok konuda uzlaşmalarını içeren boşanma sözleşmesidir. Anlaşmalı boşanma ne kadar sürer sorusuna verilecek bir başka cevap da eşlerin tüm konular üzerinde anlaşıp anlaşmadığı olmaktadır.

Anlaşmalı boşanma avukatı tarafından hukuki destek alan bireyler için boşanma davası en kısa süre içerisinde gerçekleşmektedir. Anlaşmalı boşanma ne kadar sürer için net bir tarih vermek mümkün olmamaktadır. Çünkü anlaşmalı boşanma avukatı tarafından hukuki yardım almak anlaşmalı boşanma süresi için önemli bir adım olmaktadır.

Anlaşmalı boşanma avukatı, vekaletini aldığı eşin menfaatlerini boşanma davası sürecinde gözetmekle sorumludur. Tahmin edileceği üzere boşanma süreci zorlu bir süreçtir. Bu nedenle anlaşmalı boşanma avukatı bu süreçten müvekkilinin en kısa sürede ve lehine olacak şekilde sıyrılmasını istemektedir.

Anlaşmalı boşanma avukatı eşlere anlaşmalı boşanma davası ile ilgili olarak en kısa süre içerisinde sonuçlandırılması dışında , boşanmada maddi ve manevi tazminat, alınacak nafaka miktarı, çocukların velayeti gibi pek çok konuda da hukuki destek vermektedir. Bu nedenle anlaşmalı boşanma davası sürecinde eşlerin anlaşmalı boşanma avukatı tutmaları menfaatlerinin korunması açısından önemlidir.

Anlaşmalı boşanma avukatı tutmak isteyen bireylerin, konusunda uzman, dinamik ve tuttuğunu koparan, dişli bir anlaşmalı boşanma avukatı için vekalet vermeleri boşanma sürecinden en faydalı şekilde çıkmasına olanak sağlamaktadır. Anlaşmalı boşanma avukatı tutmak isteyen kişiler bosanmadavam.com içerisinde bulunan uzman anlaşmalı boşanma avukatı aracılığı ile bu ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilmektedir.

 

Hakkında admin

2 yorum

  1. Anlaşmalı Boşanma Ne Kadar Sürer? konusunda danışmak istiyorum

  2. Anlaşmalı Boşanma Ne Kadar Sürer? güzel bir yazı olmuş elinize sağlık

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top