Son Dakika
Anlaşmalı Boşanma Dava Süresi

Anlaşmalı Boşanma Dava Süresi

Anlaşmalı Boşanma Dava Süresi
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

Anlaşmalı boşanma dava süresi, kıyaslama yapıldığında çekişmeli boşanma dava süresine nazaran çok daha kısa süre içerisinde neticelenmektedir. Anlaşmalı boşanma dava süresi uzman anlaşmalı boşanma avukatı tarafından hukuki destek alınması durumunda çoğu zaman tek celsede boşanma olarak gerçekleşmektedir.

Anlaşmalı Boşanma Dava Süresi

Anlaşmalı boşanma dava süresi eşlerin anlaşmalı boşanma şartlarını yerine getirmeleri ve ardından ikamet ettikleri yerde bulunan aile mahkemelerine başvuru yapmaları ile başlar. Anlaşmalı boşanma süresi ile ilgili olarak davanın ne kadar sürede neticeleneceği hukuki hizmet alınan anlaşmalı boşanma avukatı deneyimleri, bilgisi ve birikimi ile doğrudan alakalıdır. Anlaşmalı boşanma şartlarından birisi olan anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanması aşamasında eşlerin hukuki destek almaları anlaşmalı boşanma dava süresi açısından en kısa sürede boşanmanın neticelenmesine olanak sağlamaktadır.

Anlaşmalı boşanma protokolü anlaşmalı boşanma davalarının en önemli unsurlarından birisidir. Anlaşmalı boşanma protokolünün en doğru şekilde ve eksiksiz hazırlanması eşlere tek celsede boşanma işleminin kapısını açmaktadır. Zaten zorlu bir süreç olan boşanmanın en kısa sürede gerçekleşmesi adına anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanması için anlaşmalı boşanma avukatı tutulması önerilmektedir. Bir çok kişi günümüzde hala arzuhalciler aracılığı ile anlaşmalı boşanma protokolü hazırlamaktadır. Fakat bilinmesi gereken her evliliğin kendi özelliklerini içerisinde barındırdığı gibi her boşanmanın da içerisinde kendi özelliklerini barındıracağıdır. Bu sebeple uzman anlaşmalı boşanma avukatı tarafından profesyonel destek alınmaması anlaşmalı boşanma dava süresi için tehlikeli durumlar yaratabilmektedir. Anlaşmalı boşanma protokolünün hakim tarafından eksik bulunması ve reddedilmesi neticesinde anlaşmalı boşanma dava süresi de uzayabilmektedir.

Anlaşmalı boşanma dava süresi için önemli olan konulardan birisi de eşlerin mahkemenin görülmesi esnasında mahkeme salonunda hazır beklemeleri olacaktır. Bunun nedeni hakimin, eşlerin anlaşmalı boşanma protokolü içerisinde vermiş oldukları beyanları bir de kendilerinden sözlü olarak duymak istemesidir. Anlaşmalı boşanma davası görülmesi esnasında boşanma salonunda eşlerden biri veya ikisinin birden mahkeme salonunda olmaması durumunda boşanma davası, çekişmeli boşanma davasına dönüşecektir. Bu da anlaşmalı boşanma dava süresi açısından olumsuzluk yaratan bir unsurdur. Hakim davanın ileri bir tarihe ertelenmesine karar kılacaktır.

Boşanma işlemi zorlu bir süreçtir ve bireyler bu süreç içerisinde zaten psikolojik olarak yıpranmaktadır. Bu nedenle anlaşmalı boşanma avukatı tarafından hukuki destek alınması eşlerin en kısa süre içerisinde boşanmasının gerçekleşmesi adına mutlak fayda sağlayacaktır.

 

Hakkında admin

4 yorum

  1. Merhaba ben vahit, anlaşmalı boşanma ile ilgili yardımcı oluyormusunuz

  2. Merhaba ismim Anlaşmalı Boşanma Dava Süresi, evlilik bir yılını doldurmadan anlaşmalı boşanma yapamazmıyız?

  3. boşanma davam salı olacak size soru sorabilir miyim

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top