Son Dakika
Anlaşmalı Boşanma Avukatı Arıyorum

Anlaşmalı Boşanma Avukatı Arıyorum

Anlaşmalı Boşanma Avukatı Arıyorum
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Eşler evlilik birliğini daha fazla sürdürmek istemeyebilmektedir. Bu durumda yasal olarak ayrılmak adına boşanma davası açmaları gerekir. Eşlerin boşanma ile ilgili tüm konularda uzlaşma sağlaması boşanma davasının şekil ve usul yönünden anlaşmalı boşanma olarak görülmesine olanak sağlayacaktır. Anlaşmalı boşanma avukatı arıyorum diyen kişiler açısından anlaşmalı boşanma davasında avukat tutmak hem boşanma davasının en kısa sürede neticelenmesine hem de boşanmadan doğabilecek hak kayıplarının önüne geçilmesine olanak sağlamaktadır.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı Arıyorum

Anlaşmalı boşanma davası açabilmek için öncelikle eşlerin en az 1 yıldır evli olmaları şartı aranmaktadır. Anlaşmalı boşanma davası açacak eşlerin boşanma ile ilgili tüm konularda uzlaşma sağlamış olmaları gerektiğini söyledik. Eşlerin bu uzlaşma içerisinde oldukları konuları tek tek beyan edecekleri bir anlaşmalı boşanma protokolü imzalamaları gerekmektedir. Aksi durumda anlaşmalı boşanma davası açamazlar. Anlaşmalı boşanma protokolü içerisinde eşler tazminat, mal paylaşımı, velayet, nafaka gibi konular üzerinde anlaşma içerisinde olduklarını beyan etmektedirler. Anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanması titiz bir süreçtir. Bu nedenle uzman anlaşmalı boşanma avukatı tarafından hazırlanması eşlerin faydasına olmaktadır. Kimi zaman eşler anlaşmalı boşanma avukatı ücretinden kaçınmak adına adliye etraflarında bulunan arzuhalciler tarafından hazırlanmış standart anlaşmalı boşanma protokolü ile dava açmaktadırlar. Fakat bilinmesi gereken şudur ki her evlilik içerisinde kendi dinamiklerini barındırdığı gibi her boşanma da içerisinde kendi dinamiklerini barındırmaktadır. Bu nedenle birbirinin kopyası gibi hazırlanmış anlaşmalı boşanma protokolü çoğu zaman anlaşmalı boşanma davasının reddi yada ertelenmesine neden olmaktadır.

Anlaşmalı boşanma protokolü içerisinde değinilmesi gereken önemli noktaların atlanmaması gerekmektedir. Örneğin eşler velayet konusunda uzlaşma içerisinde olabilmektedir. Fakat velayeti almayacak olan ebeveynin hangi koşullar altında ve hangi zaman dilimlerinde çocuklar ile görüşebileceği unutulabilmektedir. Bu durum davanın görülmesi esnasında sıkıntı yaratacaktır. Bu örnek gibi bir çok püf nokta anlaşmalı boşanma avukatı arıyorum diyen kişiler açısından anlaşmalı boşanma davasında  avukat tutmanın önemine  işaret etmektedir.

Anlaşmalı boşanma avukatı arıyorum diyen kişiler anlaşmalı boşanma sürecinde zorlu boşanma sürecinin en kısa sürede neticelenmesini sağlamaktadırlar. Anlaşmalı boşanma avukatı arıyorum diyen kişiler dava süresi dışında anlaşmalı boşanma davası neticesinde doğabilecek hak kayıplarını da önlemiş olacaklardır.  Anlaşmalı boşanma avukatı müvekkillerinin menfaatleri doğrultusunda hizmet vermektedir. Anlaşmalı boşanma avukatı arıyorum diyen kişiler boşanma sürecinde en doğru kararı vermiş olacaklardır.

Hakkında admin

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top