Son Dakika
Anlaşmalı Boşanma Avukat Ücreti 2014

Anlaşmalı Boşanma Avukat Ücreti 2014

Anlaşmalı Boşanma Avukat Ücreti 2014
1 vote, 5.00 avg. rating (91% score)

Anlaşmalı boşanma gerçekleştirmek isteyen ve evliliklerinin daha fazla sürdürülemeyeceğine karar vermiş kişiler anlaşmalı boşanma şartlarını yerine getirerek en kısa sürede boşanma işlemini gerçekleştirebilirler. Anlaşmalı boşanma avukat ücreti 2014 yılında her ilde baroların belirlediği ücretle ilgili olarak görünsede anlaşmalı boşanma avukatı tarafından belirlenmiş ücret üzerinden ödenebilmektedir.
Anlaşmalı boşanma avukat ücreti 2014 yılı içersinde her ilde farklılık gösterebilmekle birlikte tutulacak avukatın deneyim ve bilgisi de bu ücretin belirlenmesinde etkili olan bir diğer unsurdur.
Eşlerin anlaşmalı boşanma gerçekleştirmeleri için öncelikle anlaşmalı boşanma şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir. Anlaşmalı boşanma şartları anlaşmalı boşanma davası açılabilmesi adına önemlidir. Anlaşmalı boşanma şartlarından ilki eşlerin en az 1 yıl süre zarfında evli kalmış olmaları gerekmektedir. Bir yıldan daha az süre evli olan eşler anlaşmalı boşanma davası açamamaktadırlar. Bir diğer anlaşmalı boşanma şartı ise eşlerin boşanma ile ilgili tüm konularda uzlaşma içerisinde olduğunu beyan ettikleri bir anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) imzalamalarıdır. Anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) içerisinde eşler nafaka, velayet, mal paylaşımı, tazminat gibi konularda uzlaşma içerisinde olduklarını beyan etmektedirler.

Anlaşmalı Boşanma Avukat Ücreti 2014

Anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) anlaşmalı boşanma gerçekleştirecek eşler açısından olmazsa olmaz bir şarttır ve bu anlaşmalı boşanma protokolü içerisinde yapılacak en ufak hata anlaşmalı boşanma davasının reddi veya ertelenmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle anlaşmalı boşanma protokolü hazırlamak isteyen eşlerin anlaşmalı boşanma avukatı tarafından hukuki destek almaları önerilmektedir. Anlaşmalı boşanma avukatı boşanma sürecinde olan eşlere hukuki destek vererek zorlu boşanma sürecinde olan eşlerin en kısa sürede boşanma işlemlerinin neticelenmesini sağlayarak bu boşanma sürecinden en az şekilde etkilenmelerine olanak sağlamaktadır. Anlaşmalı boşanma avukat ücreti 2014 yılı itibari ile cüzi bir miktar olup, boşanma sürecindeki maddi ve manevi kayıplar düşünüldüğünde önemsenmemesi gereken bir miktardır. Özellikle boşanma sürecinden en çok çocuklar etkilenmektedir ve eşler boşanmanın bir an evvel sonlanmasını istemektedirler. Bu amaçla tutulacak anlaşmalı boşanma avukatı için anlaşmalı boşanma avukat ücreti 2014 senesinde üzerinde durulmaması gereken bir unsurdur.
Anlaşmalı boşanma avukatı tutarak eşler boşanmanın kendi lehlerine olmalarını kolay bir şekilde sağlayabilmektedirler. Boşanma neticesinde bireyler hem maddi hem de manevi olarak yara alabilmektedir. Bu nedenle tutulacak olan anlaşmalı boşanma avukatı eşlere mutlak fayda sağlayacaktır.
Anlaşmalı boşanma şartlarından bir diğeri ise eşlerin boşanma davası sırasında mahkeme salonunda bulunmalarıdır. Mahkeme sırasında hakim eşlere anlaşmalı boşanma protokolü (sözleşmesi) içerisinde yer alan beyanlarının doğruluğunu tekrar sormaktadır. Bu nedenle eşlerin mahkeme salonunda hazır beklemeleri gerekmektedir. Eşlerden biri veya ikisin de mahkeme salonunda olmaması davanın ileri bir tarihe ertelenmesine neden olmaktadır.

Hakkında admin

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top