Son Dakika
Ankara Boşanma Avukatı

Ankara Boşanma Avukatı

Ankara Boşanma Avukatı
2 votes, 4.00 avg. rating (81% score)

Boşanma davası açmak için ikamet ettiği yerde bulunan aile mahkemesine başvuru yapan bireyler Ankara boşanma avukatı aracılığı ile kolay bir şekilde boşanabilmektedirler. Ankara boşanma avukatı tarafından hukuki destek almak bireylerin boşanma sürecini en kısa sürede atlatmasına olanak sağlamaktadır.

Ankara’da ikamet eden ve boşanma davası açmak isteyen kişiler bulundukları ilçe içerisindeki aile mahkemelerine başvuru yaparak boşanma işlemlerini yerine getirebilirler.  Boşanma davası açacak kişiler eşleri ile boşanma hakkında her konuda anlaşmaları durumunda açılacak olan boşanma davası şekil ve usul olarak anlaşmalı boşanma olacaktır.

Anlaşmalı boşanma davası açmak istiyorum diyen kişilerin öncelikle anlaşmalı boşanma şartlarını yerine getirmeleri gerekmektedir. Ankara boşanma avukatı vekaletini aldığı eşin anlaşmalı boşanma gerçekleştirmesi durumunda anlaşmalı boşanma şartlarını yerine getirmesinde hukuki destek vermektedir. Anlaşmalı boşanma şartlarından birisi de eşlerin anlaşmalı boşanma protokolü imzalamalarıdır. Anlaşmalı boşanma protokolü içerisinde boşanma ile ilgili her hangi bir konunun atlanması durumunda anlaşmalı boşanma davası hakim tarafından reddedilebilmektedir veya ileri bir tarihe ertelenmektedir. Bu nedenle uzman Ankara boşanma avukatı tarafından anlaşmalı boşanma protokolü hazırlanması eşlerin en hızlı sürede boşanma gerçekleştirmelerine olanak sağlamaktadır.

Ankara boşanma avukatı eşlere en hızlı sürede boşanma gerçekleştirilmesi dışında ,boşanmadan doğacak olan haklarının da en uygun şekilde gerçekleşmesi adına hizmet vermektedir. Eşler boşanma davası açarken tazminat, velayet, mal paylaşımı, nafaka gibi konular için uzlaşma içerisinde olamaya bilmektedir. Bu aşamada bireyler haklarının boşanma sürecinde en uygun şekilde savunulması adına Ankara boşanma avukatı tarafından hukuki destek almak istemektedirler.  Eşlerin boşanma ile ilgili her hangi bir konuda uzlaşma içerisinde olmaması durumunda açılacak olan boşanma davası, çekişmeli boşanma davası olarak adlandırılmaktadır. Çekişmeli boşanma davası açacak olan kişiler Ankara boşanma avukatı tarafından en doğru şekilde savunulmaktadır.

 

Hakkında admin

Bir yorum

  1. Ankarada bosanma avukatina ihtiyacim var esimle soddetli gecimsizlik nedeniyle bosanmak istiyoruz.. yardomci olmanizi bekliyorum iyi gunler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top